Місячний архів: Травень 2024

ПБ України в умовах російської збройної агресії: результати VІІІ етапу дослідження

У першому кварталі 2024 р. Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого було проведено 8 етап дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії», метою якого є  моніторинг стану публічних… Читати далі »

Бібліотечні проєкти-переможці конкурсу культурно-мистецьких проєктів УІК

Український інститут книги оприлюднив переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію і проведення заходів з промоції читання. Це перелік переможців, сформований на підставі рейтингового переліку проєктів, що пройшли всі етапи… Читати далі »

Цінність освіти – це не знання, а дії

Необхідність постійного професійного та особистісного розвитку нині стала характерною рисою для більшості професій. Від успішного та постійного підвищення кваліфікації бібліоспільноти, без перебільшення, виграють усі: і бібліотечні фахівці, і користувачі, і… Читати далі »

«В Європу з Україною в серці»

9 травня в Україні відсвяткували День Європи. З минулого року його відзначають саме в цей день, спільно з державами Європейського Союзу. Адже ми єдині не лише за географічною ознакою, а й… Читати далі »

День пам’яті та перемоги над нацизмом

Україна приєдналась до європейської традиції відзначення 8 травня як Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Минулого року Верховна Рада законом «Про День пам’яті та… Читати далі »

Щоб одноманітність в роботі не стомлювала..

   Важливу роль в особистісному розвитку людини відіграє навчання. Навіть у  Біблії наведено настанови ізраїльського царя Соломона до своїх синів, де він радить їм наполегливо навчатися і вказує, що результатом… Читати далі »

РЕКОМЕНДАЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ / EBLIDA ЩОДО БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ПОЛІТИКИ В ЄВРОПІ

Додаток до Рекомендації CM/Rec(2023)3 РЕКОМЕНДАЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ / EBLIDA ЩОДО БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ПОЛІТИКИ В ЄВРОПІ Держави-члени повинні переконатися, що бібліотеки можуть виконувати функції, зазначені в Рекомендації CM/Rec(2023)3 і наступних… Читати далі »

Рекомендація CM/Rec(2023)3 Комітету міністрів державам-членам про бібліотечне законодавство та політику в Європі

Рекомендація CM/Rec(2023)3 Комітету міністрів державам-членам про бібліотечне законодавство та політику в Європі (Прийнято Комітетом міністрів 5 квітня 2023 року на 1462-му засіданні заступників міністрів) Комітет міністрів відповідно до статті 15.b… Читати далі »

Запрошуємо на вебінар: «Довідник безбар’єрності та як ним користуватися»

Шановні колеги! Міністерство культури та інформаційної політики України Відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я  запрошують вас у рамках комунікативних заходів щодо політики безбар’єрності та недискримінації  07 травня 2024,… Читати далі »