Місячний архів: Листопад 2023

Національний тиждень читання 2023

Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” з 4  до 10 грудня 2023 року  Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію “Національний тиждень читання”…. Читати далі »

“Мандрівна бібліотека”: проєкт від Луганської ОУНБ («Бібліотека року» 2023)

   За роки свого існування перед Луганською ОУНБ стояло багато викликів, але разом із тим можливостей. За часи відновленої української незалежності бібліотека двічі евакуювалася. Уперше – 2014 року, коли частину… Читати далі »

Шанс: заявка на пітчинг проєкту:  «Культурні понеділки»

Про проєкт Культурні понеділки — це серія комплексних подій з шансом отримати стипендії на втілення проєктів для культурних діяч_ок. Цим проєктом ми хочемо підтримати низові ініціативи у різних секторах культури,… Читати далі »

Інноваційний бібліотечний досвід Хмельниччини

  22 листопада 2023 р.  відбувся онлайновий марафон інноваційного досвіду публічних бібліотек України, організований ВГО Українська бібліотечна асоціація. Цього разу своїми інноваційними напрацюваннями поділилися бібліотеки Хмельниччини. Модерувала захід директорка Хмельницької… Читати далі »

ПБ України в умовах російської збройної агресії: результати VІ етапу дослідження

Упродовж вересня-жовтня 2023 р. Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого було проведено 6 етап дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії», метою якого є  моніторинг стану публічних бібліотек… Читати далі »

«Бібліотека – територія добра та надії»

Продовжуємо знайомити з проєктами лавреатів Всеукраїнського конкурсу Української бібліотечної асоціації «Бібліотека року» 2023. Сьогодні презентуємо проєкт від КУ «Міська публічна система міста Запоріжжя»  . “І вся ця краса, гармонія змісту… Читати далі »

Безбар’єрність та недискримінація: можливості бібліотек

В рамках проведення циклу комунікативних заходів щодо політики безбар’єрності та недискримінації Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики організовує зустріч 15 листопада 2023 року…. Читати далі »

Пам’ять єднає

      Немає Коментарів до Пам’ять єднає

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.Долучімося в… Читати далі »

Створення безбар’єрного середовища  в бібліотеці

   Питання безбар’єрності в Україні важливе і актуальне. Безбар’єрність означає забезпечення рівних можливостей та доступу для всіх, незалежно від їхнього фізичного, інтелектуального, психологічного стану. Важливо створити умови, в яких люди… Читати далі »

«Стань на варті свого серця»

Наслідки війни для України нині найчастіше оцінюються через призму економічних збитків, руйнувань інфраструктури та кількості загиблих. Але війна впливає також і на здоров’я громадян – йдеться не лише про очевидні… Читати далі »