Місячний архів: Січень 2024

Про місце знання та співпраці — Makerspaces

А ви знали, що 820 мейкерспейс країн ЄС представлено на інтерактивній мапі — EU Makerspaces Map? До написання тексту надихнули повідомлення двох дописів. По-перше, 10 січня між ВГО Українська бібліотечна… Читати далі »

Цікаві проєкти з промоції книги і читання від польських колег

«Парадокс читання: воно відволікає нас від реальності, щоб наповнити реальність змістом» ⠀                                                                                                           Даніель Пеннак, «Як роман» Цього року Український інститут книги вдруге проведе  мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів на організацію і проведення заходів з… Читати далі »

ХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу»

   Шановні колеги! Запрошуємо 24 – 25 квітня 2024 року взяти участь у роботі ХІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотека і книга в контексті часу». Тема року – «Пріоритети українських бібліотек… Читати далі »

Культурні практики та потреби для відновлення населення у деокупованих та прифронтових громадах

   Будь яке професійне дослідження в культурно-мистецькій сфері допомагає нам краще зрозуміти причини виникнення і характер взаємодії різноманітних факторів, а також можливостей їх використання в інтересах користувачів закладів культури, підвищити… Читати далі »

Досвіду багато не буває

Коли йдеться про заохочення дітей до читання, найперше говорять про сім’ю і її приклад. Ефективними мотиваторами  на підтримку та розвиток читання є вихователі дошкільних закладів, вчителі, бібліотекарі. Більшість публічних бібліотек… Читати далі »

Окресліть унікальність своєї бібліотеки у її місії

Уявіть, що йдете на співбесіду до майбутнього грантодавця, і він запитує вас про бібліотеку. Ви відповідаєте: «Наша бібліотека збирає, зберігає, надає в суспільне користування універсальний фонд документів на різних носіях… Читати далі »

Календар-нотатник «Щоденна звичка»: лютий – 2024

Продовжуємо розглядати книжкові події лютня задля популяризації книг і читання  5 лютого – Всесвітній день читання вголос Уперше проводити Всесвітній день читання вголос запропонувала LitWorld  у 2010 році. Головною метою… Читати далі »

День Соборності України 2024

   Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає день Соборності, що символізує наше єднання та міцність, які дарують… Читати далі »

Чинність постанови КМУ

  16.01.2024 набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 12.01.2024 № 23. У розпорядників бюджетних коштів з’явилось право: розраховувати… Читати далі »

Бібліотеки для ЗСУ

У час  відкритої російської агресії проти України українські бібліотеки активно долучаються до волонтерських проєктів на підтримку Збройних Сил України (ЗСУ) та військових, які відстоюють  територіальну цілісність країни, дарують нам можливість… Читати далі »