Архів: Нормативно-правова база

ВЕБІНАР «СТВОРЮЄМО БЕЗБАР’ЄРНУ БІБЛІОТЕКУ»

15 березня 2024 р. відбувся вебінар «Створюємо безбар’єрну бібліотеку», який в межах комунікативних заходів щодо політики безбар’єрності та недискримінації провела Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого спільно з Міністерством культури… Читати далі »

Щорічний круглий стіл “Електронні бібліотеки”

Шановні колеги! Цьогоріч у межах ХІV Всеукраїнської конференції «Бібліотека і книга у контексті часу» буде започатковано проведення щорічного круглого столу «Електронні бібліотеки» Мета круглого столу – обговорення широкого кола проблем… Читати далі »

Оновлюємо назву посади

   «Яким чином…?» , «Чи можна..?» , «Чи маємо право…»? Саме з цих питальних слів у розділі «Запитання-відповіді» на сайті «Бібліотечному фахівцю» щорічно розпочиналась низка питань щодо наявності/введення посад програмістів,… Читати далі »

Чинність постанови КМУ

  16.01.2024 набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 12.01.2024 № 23. У розпорядників бюджетних коштів з’явилось право: розраховувати… Читати далі »

Бути привабливішим для потенційних співробітників

   Війна спровокувала додаткову кількість ризиків у системі громадського здоров’я. У сучасних українських реаліях публічні бібліотеки спрямували додаткові зусилля на збереження здоров’я мешканців наших громад. Одразу ж в пам’яті спливає:   проєкт… Читати далі »

Календар-порадник «Щоденна звичка»: січень – 2024

25 грудня 2023 року ВР було прийнятоПостанову про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках( № 3536-IX) Серед цьогорічних  пам’ятниї дат та ювілеїв на державному рівні відзначатимуться і такі, як:… Читати далі »

Передноворічні законодавчі новації: 2023 рік

Кінець року – це привід  пригадати, які зміни відбувалися в українському законодавстві протягом осені-зими 2023 року. Певним чином вони впливатимуть на організацію діяльності бібліотек.   Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 90 діб У зв’язку… Читати далі »

Оновлено Порядок формування базової мережі закладів культури

7 грудня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2023 р. № 1261, якою внесено зміни до Порядку формування базової мережі закладів культури. Необхідність оновлення Порядку спричинена тим, що… Читати далі »

Окремі питання адміністративно-територіального устрою України

   26 жовтня, у газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон № 3285-IX «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування… Читати далі »

Безбар’єрність та недискримінація. Говоримо про бібліотеки

Шановні колеги! Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого та іншими партнерами організовує комунікаційні заходи для працівників бібліотечної сфери щодо політики безбар’єрності та… Читати далі »