Архів: Нормативно-правова база

Законодавчі новації останнього півріччя

Останні місяці науково-методичний відділ НБУ ім. Ярослава Мудрого отримував (на сайт, блог, месенджери, електронні пошти) безліч питань, пов’язаних з регламентацією юридичних, управлінських, економічних та інших аспектів діяльності наших бібліотек в… Читати далі »

Чому світ має відмовитись від російської культури

12 жовтня відкрите повторне звернення Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка щодо заклику відмови від російської культури та її виконавців Культура не може бути поза політикою. Особливо, коли… Читати далі »

Українська мова – це наш кордон

Українська мова – це наш кордон. Це дуже важливий фактор формування української громадянської ідентичності. Мова – це те, що нас об’єднує як націю і зміцнює суспільство у протистоянні агресивному ворогу”, – зазначив Олександр… Читати далі »

УВАГА ! Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проект Методики розрахунку собівартості базового набору культурних послуг»

Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проект Методики розрахунку собівартості базового набору культурних послуг» . Проект Методики розроблено на виконання частини другої статті 4-2 Закону України «Про культуру»… Читати далі »

Експертна рада МКІП оприлюднила рекомендації щодо подолання наслідків русифікації та тоталітаризму в Україні

Рекомендації Експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Ці рекомендації розроблено Експертною радою Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму для органів місцевого… Читати далі »

Пріоритети культурної політики під час війни

Міністерство культури та інформаційної політики, Держмистецтв та Український інститут національної пам’яті разом з діячам культури і мистецтва сформулювали маніфест «Культурна консолідація задля перемоги», який визначає пріоритети культурної політики під час… Читати далі »

“Чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна!”

  100 днів війни… Війни, що спрямована на знищення України й українців. Війни, яка під гуркотом гармат, смерті, руйнації, мародерства, ґвалтувань змінила кожного з нас і навколишній світ. Війна, яка,… Читати далі »

Що змінилося в законодавстві на період дії воєнного стану

Під час війни – особливі правила трудових відносин 24 березня набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. №2136–IX.   Ним визначаються особливості трудових… Читати далі »

Позиція Міністерства культури та інформаційної політики України щодо припинення культурного діалогу з агресором

  Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти будь-якого культурного діалогу з агресором. Під час війни, до моменту виведення військ, ми наголошуємо на важливості припинення співробітництва з усіма державними російськими… Читати далі »

Трудові відносини в умовах військового стану

!!    Указом Президента України від 24.04.2022 за №64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Згідно з пунктом 3… Читати далі »