Архів: Нормативно-правова база

Чому бібліотеки — це серце цифрової освіти…

Для представників бібліотек 05 березня 2021, з 12:00 по 13.00. відбудеться вебінар «Чому бібліотеки — це серце цифрової освіти, і як зробити їхню цінність для громади максимальною»  Організатори вебінару :… Читати далі »

Очікуємо оновлення законодавства

 «Найкращим правом є те, котре не створено людиною, а яке народилося з людських відносин. Закон не повинен прагнути до створення нових, а лише до врегулювання існуючих відносин» ( М. Годлевський)  … Читати далі »

Пілотний проєкт щодо створення центрів культурних послуг

Ймовірно, 2021 рік стане роком  оновлення законодавчих актів, що безпосередньо вплинуть на сферу культури. Тільки-но ознайомились із проєктами  ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»,… Читати далі »

Увага! Зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

Євгенія Кравчук, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики проінформувала: На базі Комітету з питань гуманітарної та інформаційної… Читати далі »

Бібліотека змінюється, коли вона трансформується

Свого часу Сімоне Де Бовуар, французька письменниця, екзистенціалістська філософиня, інтелектуалка, ідеологиня фемінізму  зазначила: «Змініть своє життя сьогодні. Не грайте на майбутнє, дійте зараз, не зволікаючи». Не зволікаючи,  більшість селищних і… Читати далі »

Відкритий діалог: ви нас запитували (блок 4)

Публікуючи останній блок відповідей на питання, які прозвучали під час проведення відкритого діалогу “Публічні бібліотеки: вплив адміністративно-територіальної реформи на прийняття управлінських рішень” (28 грудня 2020 року),  пригадались слова Henry Ford:… Читати далі »

Відкритий діалог: ви нас запитували (блок 3)

Сьогодні пропонуємо вашій увазі черговий блок (передостанній) відповідей на питання, які прозвучали під час проведення відкритого діалогу “Публічні бібліотеки: вплив адміністративно-територіальної реформи на прийняття управлінських рішень” (28 грудня Світлана: Яким… Читати далі »

Що передбачає багатоканальне фінансування сфери культури

05 січня прийдешнього року КМУ затвердив План заходів щодо реалізації Концепції реформи фінансування системи забезпечення населення культурними послугами (розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 січня 2021 р. № 1-р).  У… Читати далі »

Терміново! Кабмін дозволив здійснювати попередню оплату періодичних друкованих видань

👉 Згідно з постановою Кабміну від 23.12.2020 р. № 1326 дозволено здійснювати попередню оплату: ✅ вітчизняних періодичних друкованих видань і послуг з їх доставки за передплатою; Органи Казначейства прийматимуть документи для проведення… Читати далі »

Відповіді на запити

Останні місяці науково-методичний відділ НБУ ім. Ярослава Мудрого отримує під час зустрічей із колегами в режимі онлайн, а також на електронну скриньку, Messenger багато запитів щодо діяльності ПБ в умовах… Читати далі »