Місячний архів: Жовтень 2017

Презентація бібліотеки с. Панка Сторожинецької ОТГ

Презентація “Віват, бібліотеко!” є учасником конкурсу “Бібліотека – перший крок до успіху” у номінації “Моє бібліотечне портфоліо”, що організовано Чернівецькою ОУНБ ім. М. Івасюка та Чернівецьким обласним відділенням ВГО «УБА»…. Читати далі »

«Гра є “арифметикою соціальних відносин”» (Даніїл Ельконін)

Бібліотечним установам не завжди вистачає власних сил у вирішенні важливих соціальних проблем. Тому вони прагнуть всіляко сприяти подальшому розвитку у громаді соціальної комунікації між публічним, приватним і громадським секторами. Таке… Читати далі »

Районні бібліотеки мають працювати на упередження

Упорядкування районного рівня та чіткий розподіл повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування,  законодавче визначення нового адміністративно-територіального устрою України  – завдання найближчих перспектив Уряду та Парламенту. На… Читати далі »

Молодіжні центри Донеччини

На жаль, інформації щодо діяльності публічних бібліотек ОТГ Донеччини обмаль. У той же час, моніторинг бібліотек дозволив ознайомитись із діяльністю сучасних молодіжних центрів, що стають осередками дозвілля, розвитку, просвіти дітей,… Читати далі »

Де грамотні люди, там біди не буде (народна мудрість)

Днями трапилась публікація Івашкевич Т, Шатайло О. Два підходи до бібліотечної справи // Новий дзвін: [Черкаська обласна громадсько-політична газета]. – 2017. – № 38. – С. 3 Про позитивний приклад… Читати далі »

Реформа іде до людей

Коли розпочався процес об’єднання територіальних громад, модератори блогу постійно моніторили інтернет-ресурси щодо висвітлення інформації про діяльність бібліотек. Нам була важлива кожна деталь процесу реформування бібліотечної галузі: від передачі майна та… Читати далі »

Історія успіху: Велобібліотека для людей літнього віку

Ця історія не про бібліотеки ОТГ, але вона є прикладом успішної  ініціативи звичайних бібліотекарів. Благодійний фонд “Помогатор”, зареєстрований в 2017 році з метою підвищення соціальної активності українських підприємств на благо… Читати далі »

Історія успіху: Бібліобус – реальність сьогодення

Цей проект – своєрідний виклик та приклад лідерам громад, свідчення втілення ідеї команди однодумців для забезпечення сталого розвитку громади. Для тих, кого цікавлять технологічні питання організації нестаціонарного обслуговування, історія становлення,… Читати далі »

Про децентралізацію – від бібліотекарів

Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного… Читати далі »

Виведення депресивних територій з кризи для задоволення потреб місцевої громади: польській досвід

У студії «КІТ: Кіровоградське інтернет-телебачення» (ведуча Валентина Остапчук) порівнювали процес децентралізації в Україні і Польщі, визначали спільні виклики і можливі алгоритми їх усунення. Не оминули на 11 хвилині сюжету тему… Читати далі »