Архів: Волинська область

Адвокація бібліотек: залучення, співпраця, розвиток

Адвокація у сфері публічних бібліотек набуває особливого значення в сучасній Україні, яка переживає випробування, спричинені російською агресією. Бібліотеки не лише виконують свою традиційну функцію як осередки знань і культури, а… Читати далі »

Екоосвіта в бібліотеках: крок до чистішого завтра

Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »

Роль бібліотек у формуванні медіаграмотного суспільства (ч. 2)

Співпраця з міжнародними організаціями – участь у проєктах за підтримки ЮНЕСКО, ЄС та Ради Європи для впровадження освітніх програм із медіаграмотності. Серед них,  Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 1)

На сучасному етапі розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють важливу роль у збереженні національної пам’яті та формуванні національно-патріотичних цінностей громадян України. Особливої значущості ці завдання набувають в умовах російської агресії,… Читати далі »

В очікуванні дива

Ми змушені жити під час війни, але кожен із нас знає, що війна водночас  — це й підтримка, розуміння, співчуття, надія та віра. У тому, щоб не ігнорувати свята навіть… Читати далі »

Національний тиждень читання: єднання навколо книги (ч. 2)

Традиція проведення Національного тижня читання була започаткована в Україні у 2021 році за ініціативи Українського інституту книги та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Партнерами події виступили Українська бібліотечна асоціація, Українська… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 2

 Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (Ч. 2)

  Фахівці Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка в партнерстві з членами Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізують мультиплатформний проєкт «Бібліотеки Харківщини в умовах воєнного… Читати далі »

Форми соціокультурної роботи: з арсеналу обласних бібліотек

В умовах продовження дії військового стану у зв’язку з воєнною агресією російської федерації проти України, що триває третій рік поспіль, бібліотеки всіх рівнів продовжують працювати з максимальною віддачею на межі… Читати далі »

Читання важливе

Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука у співпраці з Національний військово-історичний музей України оголошують про запуск п’ятої хвилі благодійно-просвітницької акції «КНИЖКОВА НАВАЛА – 2024». Про це повідомили в… Читати далі »