Місячний архів: Травень 2022

«Таємниці» імен бібліотек

Сьогодні відбувається переоцінка всього минулого, сучасного, майбутнього з позиції реалій військового стану. Українці намагаються позбутися проявів імперіалістичного минулого у будь-яких складових. Особливо, швидко громади реагують на назви вулиць, інших об’єктів…. Читати далі »

Міжнародна бібліотечна спільнота для України

Напад Росії на Україну  обурив та шокував міжнародну спільноту, уряди та передові  світові організації висловили свою позицію з приводу невиправданої агресії, а також широко обговорювався в бібліотечному світі. Бібліотеки всього… Читати далі »

Можливості для розвитку заради майбутнього

Дорогі колеги, досвід попередніх двох років щодо віддаленої роботи, навчання, комунікації у онлайні посприяв формуванню нашої стійкості до невизначеності. Саме цей досвід сьогодні є нашою опорою. Ми, наші користувачі і… Читати далі »

«Янголи перемоги»

З перших днів війни українські благодійники та волонтери стали пліч о пліч, щоб допомагати у захисті нашої держави. Допомагати як громадам та мешканцям, які цього потребували; переселенцям, які за кілька… Читати далі »

Рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів

Бібліотечні ресурси – це частина інформаційних ресурсів держави. Вони потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема й від поширення ворожих інформаційних впливів. В умовах збройної агресії російської федерації… Читати далі »

Робота бібліотек Кам’янець-Подільської МЦБС задля Перемоги

Військова агресія з боку РФ виступила важливим об’єднуючим фактором  української нації, формуванні сильного суспільства здатного самоорганізовуватися та зосередити свої зусилля на наближенні дня перемоги. Десятки тисяч людей вимушені були покинути… Читати далі »

Інвестуємо в знання

До війни кожний з нас мав певні плани на майбутнє, амбіції та мрії… Але широкомасштабне військове вторгнення ворога на територію нашої України змінило наші пріоритети. І це зрозуміло: коли гинуть… Читати далі »

Українська книга дітям -біженцям

З початку російського вторгнення більше 6 мільйона українців (близько половини з них – діти) змушені були залишили рідну країну. На сьогодні серед безлічі ініціатив, безпосередньо пов’язаних з українськими біженцями, набула актуальності можливість… Читати далі »

Убезпечитись від кібератак

  “Вбивають не тільки кулі та снаряди. Зламаний російськими хакерами смартфон або компʼютер – це також знаряддя вбивства, просто з відтермінованим у часі ефектом… ” – застерігають у Держслужбі. Ворог… Читати далі »

Бібліотеки Дніпропетровщини в умовах війни: калейдоскоп досвіду громад

Цей матеріал підготували колеги з Дніпропетровської ОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія Під час війни надзвичайно важливим стало єднання всіх для боротьби з ворогом. Сьогодні кожен з нас часткою своєї… Читати далі »