Архів: Львівська область

Адвокація бібліотек: залучення, співпраця, розвиток

Адвокація у сфері публічних бібліотек набуває особливого значення в сучасній Україні, яка переживає випробування, спричинені російською агресією. Бібліотеки не лише виконують свою традиційну функцію як осередки знань і культури, а… Читати далі »

Партнерство заради успіху

В 2019 році у Львові було відкрито модернову Wiki бібліотеку, пріоритетними напрямками роботи якої мали стати –  промоція читання, безперервне навчання і розвиток громади. Майже непомітно пройшло 6 років з… Читати далі »

Екоосвіта в бібліотеках: крок до чистішого завтра

Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »

Роль бібліотек у формуванні медіаграмотного суспільства (ч. 3)

Формування навичок критичного мислення (використання ігрових методик для навчання дітей та молоді основам критичного сприйняття інформації; впровадження інтерактивних заходів, що допомагають зрозуміти механізми маніпуляції інформацією). Львівська обласна бібліотека для дітей реалізує… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 2)

  Співпраця з громадськими організаціями: реалізація спільних проєктів із ветеранськими спільнотами, музеями, освітніми закладами для популяризації знань про історію та культуру України; історичний лекторій, публічні лекції, проведення творчих вечорів, презентацій,… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 1)

На сучасному етапі розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють важливу роль у збереженні національної пам’яті та формуванні національно-патріотичних цінностей громадян України. Особливої значущості ці завдання набувають в умовах російської агресії,… Читати далі »

Громадянська наука: коли кожен може бути дослідником

Що ми знаємо про громадянську науку та чи може публічна бібліотеки стати простором, де наука стає справою кожного? І наче й не на часі ставити таки запитання, та все ж… Читати далі »

В очікуванні дива

Ми змушені жити під час війни, але кожен із нас знає, що війна водночас  — це й підтримка, розуміння, співчуття, надія та віра. У тому, щоб не ігнорувати свята навіть… Читати далі »

Національний тиждень читання: єднання навколо книги (ч. 2)

Традиція проведення Національного тижня читання була започаткована в Україні у 2021 році за ініціативи Українського інституту книги та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Партнерами події виступили Українська бібліотечна асоціація, Українська… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 2

 Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »