Місячний архів: Березень 2023

«Бібліотека року 2023»

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2023». Проводиться спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт,… Читати далі »

Дослідження правлять майбутнім (ч.3, епілог)

Блок «ВІДКРИТІ БІБЛІОТЕКИ / БІБЛІОТЕКИ САМООБСЛУГОВУВАННЯ» Чи були в муніципалітеті відкриті бібліотеки (тобто відкриті на вулиці для самообслуговування) у 2019 році? Відсоток респондентів:  Так – 97,9%, Ні – 2,1% Чи… Читати далі »

Сітки, смаколики і російська макулатура: як шацькі бібліотекарі підтримують українську армію

За рік війни Шацька публічна бібліотека та її філії перетворилися на своєрідні волонтерські хаби. Працівники книгозбірні тримають інформаційно-просвітницький фронт і водночас активно допомагають військовослужбовцям. «Нас всіх об’єднує професія, любов до… Читати далі »

Публічний  звіт амбасадорів бібліотеки “Незламні”

Цей матеріал надали колеги з Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука. Дякуємо, що ділитеся практиками.  Запрошуємо всіх долучитися до фахового  обміну досвідом. Майже весь 22-й бібліотека працює  не тільки… Читати далі »

Дослідження правлять майбутнім (ч.2)

Блок «СПІВПРАЦЯ З ДЕННИМИ ЗАКЛАДАМИ». Серед питань були такі: У 2019 році бібліотека мала стратегію співпраці з дитячими садками? Відсоток респондентів: Так – 46,4%, Ні – 53,6% Які послуги бібліотека… Читати далі »

«БібліоFashion Львівщини»: досвід бібліотек

15 березня, в рамках марафону інноваційного досвіду публічних бібліотек України, ініційованого Українською бібліотечною асоціацією, відбувся онлайн-марафон «БібліоFashion Львівщини», в ході якого бібліотечні фахівці Львівської області ділились своїми творчими здобутками та… Читати далі »

Дослідження правлять майбутнім (ч.1)

       «Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе» (Св.Франциск Асізський)     Різноманітні загальнодержавні, регіональні і локальні соціологічні дослідження набули… Читати далі »

Як бібліотеки поповнюють фонди під час війни

Ситуація з  оновленням бібліотечних фондів актуальною літературою здійснювалася вкрай повільно і не відповідала встановленим державою соціальним нормативам ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну,  а у 2022 році через  пряму… Читати далі »

«Працюємо на перемогу», лютий 2023 р.

Шановні колеги! У лютому-березні 2023 р. Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація та Наглядова рада  Програми благодійної допомоги Асоціації  підсумували і затвердили результати І туру Конкурсу заявок для бібліотек «Працюємо на перемогу». Усього… Читати далі »

Стратегія розвитку читання на період до 2032 року

3 березня Уряд схвалив Стратегію розвитку читання на 2023 – 2032 роки «Читання як життєва стратегія» ( розпорядження від 03 березня 2023 р. № 190-р) та операційний план її реалізації  , розроблену… Читати далі »