Місячний архів: Листопад 2021

Роль бібліотечних закладів у сталому розвитку Чернігівської територіальної громади

Нинішні виклики для розвитку країни є комплексними, і кожен контекст має свої особливості. Сімнадцять Цілей сталого розвитку і 169 завдань демонструють і масштабність і амбітність всезагального порядку денного. Їх комплексний… Читати далі »

Захистити природу – захистити людину

Формування екологічної культури, виховання екологічної свідомості та побудова  дбайливого ставлення до збереження оточуючого природного середовища  є одним із важливим напрямків роботи бібліотек. Сьогодні світ переживає глобальну екологічну кризу до якої… Читати далі »

Невеликі бібліотеки, великі наслідки: публічні бібліотеки Латинської Америки (частина 4)

Республіка Чилі Чилі поділяється на 15 регіонів, кожен з яких управляється спеціальним керівником, що призначається президентом. Кожен регіон поділяється на провінції, керівники яких також призначаються президентом. Кожна провінція ділиться на… Читати далі »

Постановка цілей, вжиття заходів: ІФЛА досліджує пріоритети та діяльність бібліотечної адвокації в усьому світі

ІФЛА  провела дослідження пріоритетів та  напрямів діяльності бібліотечної адвокації в усьому світі: «Регіональні пріоритети адвокації» Нове дослідження ІФЛА проливає світло на те, на чому бібліотеки по всьому світу зосереджені у… Читати далі »

Невеликі бібліотеки, великі наслідки: публічні бібліотеки Латинської Америки (частина 3)

КОЛУМБІЯ У 32-х департаментах країни налічується 1548 публічних бібліотек, які повністю або частково підтримуються державою. Вирішальну роль у подальшому розвитку бібліотек відіграло прийняття конгресом Колумбії Закону про публічні бібліотеки (у… Читати далі »

Невеликі бібліотеки, великі наслідки: публічні бібліотеки Латинської Америки (частина 2)

НІКАРАГУА В країні налічується майже 1800 бібліотек (приблизно 1 бібліотека на 3640 населення), які обслуговує лише 400 бібліотекарів. Публічні бібліотеки перебувають у підпорядкуванні Національної бібліотеки. Обслуговування населення здійснюються бібліотеками двох… Читати далі »

Невеликі бібліотеки, великі наслідки: публічні бібліотеки Латинської Америки (частина 1)

Час від часу на шпальтах «Бібліотечної планети», блозі «Публічна бібліотека ТГ» приділяється увага висвітленню діяльності зарубіжних бібліотек. Зазвичай це досвід сталих, сучасних публічних бібліотек  Європи, США. При цьому залишається маловідомим… Читати далі »

В Україні значно розширено «червону» зону карантину

Станом на 3 листопада в червоній зоні епідемічної небезпеки перебуває Київ та 15 регіонів: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька та Чернігівська…. Читати далі »

Бібліотечні проекти у Бюджеті громадських ініціатив Вінницької територіальної громади

За результатами засідання Координаційної ради конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ТГ», перемогу отримали  9 великих проєктів, з них, 1 з приєднаних територій  та 14 малих, з них, 5 зі… Читати далі »