Місячний архів: Квітень 2017

Всеукраїнський семінар «Вплив децентралізації влади на розвиток бібліотек України для юнацтва, молоді»

Якою має бути сучасна бібліотека, як вона може відповісти на виклики часу та розвиватися в умовах децентралізації — ці та інші питання обговорювалися на Всеукраїнському семінарі заступників директорів обласних бібліотек для… Читати далі »

Активна бібліотека потрібна громаді

Сучасна бібліотека виходить за рамки традиційних бібліотечних послуг. Бібліотекарі опікуються потребами жителів, і, таким чином, роблять бібліотеку необхідною для громади. У Полонській ЦБ (Полонська територіальна громада. Хмельницька обл.) проходять заняття… Читати далі »

Вже чули про цю ініціативу молоді?

Громади з Волинської, Донецької, Львівської, Луганської, Тернопільської, Харківської областей мають нагоду взяти участь у Всеукраїнському волонтерському проекті “Тут і зараз”, організаторами якого є громадська організація «Тут і зараз» у партнерстві… Читати далі »

Обухівський міський голова Олександр Левченко: ми ні в кого нічого не просимо, а сподіваємося лише на власні бюджетні кошти

Кореспондент порталу «Моя Київщина» поспілкувався з міським головою Обухова Олександром Левченком. Він розповів про те як став очільником міста, про проблеми, з якими зіткнувся на посаді, зокрема про умови передачі… Читати далі »

Від ”маленької зернини” до масштабного проекту: історія успіху сільської бібліотеки

Завдяки перемозі в конкурсі ”Місто своїми руками” та проекту ”Інтернет-об’єднання ”Сучасне дозвілля” в сільській бібліотеці Богданівської територіальної громади (Павлоградський район, Дніпропетровська обл.) відкрито сучасний відеозал. Про це ми довідались зі… Читати далі »

Бібліотеки об’єднають?

Об’єднувати чи ні сільські та шкільні бібліотеки? Наразі це питання активно обговорювали у Коломийському районі, що на Івано-Франківщині. Керівництво каже, це зумовлено вимогами часу – через технічний прогрес усе менше… Читати далі »

Бібліотеки переходять на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією

22.03.2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 177 “Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації”. Постановою передбачається протягом 2017 року перехід бібліотек на систематизацію документів за… Читати далі »

Бібліотечну систему Тернопільщини реформують

Розпорядження про реформування бібліотечної системи Тернопільської області підписав голова облдержадміністрації Степан Барна. Вивчатиме питання реформування бібліотечної системи області робоча група, яку очолив заступник голови ОДА Юрій Юрик. Між  тим, управлінню… Читати далі »

Сільська бібліотека на допомогу ОТГ

На початку квітня до Центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика (м. Лубни, Полтавська обл.) на черговий семінар зібралися бібліотечні працівники Лубенщини. Тема проблемно-цільового навчання для бібліотекарів: «Сільська бібліотека на допомогу… Читати далі »

Бібліотеки в умовах децентралізації: проблеми та перспективи для розвитку

За сприяння Миколаївської обласної бібліотечної асоціації наприкінці березня відбулась зустріч колективу Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка та її філій з директором Миколаївської  обласної універсальної наукової бібліотеки… Читати далі »