Місячний архів: Грудень 2023

Не втрачаючи зв’язок: місія можлива

В Україні останніми роками спостерігається зростання інтересу до бібліотечного туризму. Як один з сучасних напрямів роботи бібліотек, інструмент реалізації ними культурно-просвітницьких та інформаційних функцій, такий обмін досвідом сприяє популяризації бібліотек… Читати далі »

Передноворічні законодавчі новації: 2023 рік

Кінець року – це привід  пригадати, які зміни відбувалися в українському законодавстві протягом осені-зими 2023 року. Певним чином вони впливатимуть на організацію діяльності бібліотек.   Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 90 діб У зв’язку… Читати далі »

З циклу комунікативних заходів для працівників бібліотечної сфери щодо політики безбар’єрності та недискримінації

Пропонуємо вашій увазі відеозапис заходу для працівників бібліотечної сфери щодо політики безбар’єрності та недискримінації, що відбувся 20 грудня за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, проведений Національною бібліотекою України… Читати далі »

Відповідь IFLA

Наприкінці листопада Президія ВГО Української бібліотечної асоціації вкотре звернулася до Президента і Правління IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions – Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ) щодо припинення співпраці… Читати далі »

Оновлено Порядок формування базової мережі закладів культури

7 грудня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2023 р. № 1261, якою внесено зміни до Порядку формування базової мережі закладів культури. Необхідність оновлення Порядку спричинена тим, що… Читати далі »

Посада методиста – необхідність чи забаганка ? (ч. 2)

Docendo discimus  (навчаючи вчимося) Відповідно до зведеного звіту за формою №6-НК «Звіт про діяльність державних, публічних бібліотек, ЦБС, що віднесені до сфери управління Міністерства культури України» за 2022 рік (доступ:… Читати далі »

Посада методиста – необхідність чи забаганка ?

Constant або Ab initio (з самого початку) (ч.1) Великі справи не робляться однією людиною, вони відбуваються командою. Тому й не дивно, що керівники багатьох бібліотек поділяють думку про те, що… Читати далі »

Зі світлим святом Різдва!

Дорогі друзі!    ❄️ Сердечно вітаємо вас із прийдешніми Різдвяними та Новорічними святами! ❄️ Минає ще один рік війни. Ми вдячні кожному і кожній, хто в цей важкий для українців… Читати далі »

У Різдвяний час трапляються дива і мрії стають реальністю

   У кожній країні існують різдвяні традиції, які тримають і бережуть, незважаючи ні на що. Україна не є винятком. Хоча тут, як завжди, ситуація була важчою, ніж в інших країнах… Читати далі »

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого запрошує

Долучайтеся до першого «БібліоРіздва». Ми хочемо поділитися з суспільством розповіддю про втрати та досягнення бібліотек у непростому для України 2023 році, про сподівання і можливості. У час найбільшого випробування для… Читати далі »