Місячний архів: Листопад 2022

Активізація місцевих громад: із зарубіжного досвіду

Бібліотеки всіх типів підтримують публічне життя своїх мешканців громад через діяльність, яка виконує їхню місію — навчання інформаційній грамотності, надання місць для збору громади, сприяння доступу до інформації, зв’язок людей… Читати далі »

Стратегічний план –  бездоганне завтра

Зазвичай листопад для кожної бібліотеки в Україні  – місяць активного планування роботи на наступний рік. Але мова піде не про щорічний план, а про стратегічний план (далі – С.п.) розвитку… Читати далі »

SOS! Гончарівка потребує допомоги

  Нещодавно у дописі від 15 Листопада, 2022  мова йшла про пожертви на відбудову наших бібліотек. Сьогодні допомоги потребує Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім.О.Гончара.   Гончарівка, Херсонська обласна універсальна наукова… Читати далі »

Підтримка переселенців з України публічними бібліотеками різних країн

Публічні бібліотеки мають довгу історію підтримки найуразливіших верств населення. Тому не дивно, що вони з ентузіазмом прийняли українців, які рятуються від російського вторгнення на їх батьківщину. Українські біженці наразі проживають… Читати далі »

Спростування недостовірної інформації

28.04.2022 на блозі «Публічна бібліотека територіальної громади»  була розміщена стаття Людмили Лагути  «Що робити з російськомовними книжками в публічних бібліотеках?» (https://oth.nlu.org.ua/?p=5947). Зокрема, в додатку до вказаної статті наводилися прізвища письменників,… Читати далі »

Печаль біді не помічник

      1 Коментар до Печаль біді не помічник

Російська війна проти України це намагання знищити ідентичність і культуру суверенної нації через стратегічні цілеспрямовані акти руйнації бібліотек, музеїв, меморіалів, храмів, соборів… Наразі, за даними МКІП України, постраждали 171 об’єкт… Читати далі »

День української писемності та мови – 2022

Цього року День української писемності та мови ми  вперше відзначали в умовах широкомасштабної війни. Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022 українці  писали на фронті, бомбосховищах, вимушені переселенці в нових місцях, що стали… Читати далі »

Акція «Storys про вибір»

У вересні цього року науково-методичний відділ Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого у своєму фейсбук-пабліку провів акцію «Storys про вибір», що мала на меті дізнатись, які шляхи привели вас, шановні… Читати далі »

Один тиждень з життя бібліотеки

«Ваш вплив на інших — найцінніша у світі валюта» (Джим Керрі) Після дев’яти місяців повномасштабної війни наші бібліотеки не припиняють дивувати своєю незламністю, стійкістю, небайдужістю… Замість простого очікування закінчення війни… Читати далі »

Бібліограф вартий нашої подяки

В час дії правового режиму воєнного стану інформаційна діяльність  українських бібліотек спрямована на створення  інформаційних продуктів, які враховуючи суспільні пріоритети, намагаються максимально забезпечити сьогоденні запити користувачів, місцевих громад і власного… Читати далі »