Author Archives: Лагута Людмила

Дослідження правлять майбутнім (ч.2)

Блок «СПІВПРАЦЯ З ДЕННИМИ ЗАКЛАДАМИ». Серед питань були такі: У 2019 році бібліотека мала стратегію співпраці з дитячими садками? Відсоток респондентів: Так – 46,4%, Ні – 53,6% Які послуги бібліотека… Читати далі »

Дослідження правлять майбутнім (ч.1)

       «Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе» (Св.Франциск Асізський)     Різноманітні загальнодержавні, регіональні і локальні соціологічні дослідження набули… Читати далі »

«Працюємо на перемогу», лютий 2023 р.

Шановні колеги! У лютому-березні 2023 р. Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація та Наглядова рада  Програми благодійної допомоги Асоціації  підсумували і затвердили результати І туру Конкурсу заявок для бібліотек «Працюємо на перемогу». Усього… Читати далі »

Нові пропозиції, нові можливості …

   Сьогодні пропонуємо чергову добірку, яка допоможе залучити додаткові ресурси, досягти певної мети або розв’язати нагальні проблеми. Конкурс грантів від EU4Culture: EU4Culture: гранти на професійні подорожі для митців та менеджерів… Читати далі »

Долучаємось до змін ? (ч.2)

(частина 1 див.  7 Лютого, 2023)         Акцентуючи увагу на питаннях неврегульованості правовідносин, та прогалини у діючому українському законодавстві варто пригадати зарубіжний досвід щодо додаткових джерел фінансування культурної сфери… Читати далі »

“Питання якості життя та навіть виживання”

   У 2021 році в Україні було схвалено «Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» (розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р…. Читати далі »

УВАГА! Затверджено нові форми звітності діяльність публічних та спеціальних бібліотек

Сьогодні 15 лютого 2023 року на офіційному сайті ВР України опубліковано Наказ МКІП «Про затвердження форм звітності про діяльність публічних та спеціальних бібліотек, а також інструкцій щодо їх заповнення» від… Читати далі »

День Книгодарування

   14 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day). Його мета – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам… Читати далі »

Долучаємось до змін ? (ч.1)

   Декілька днів тому натрапила на інформацію щодо планомірної роботи Міністерства соціальної політики, спрямовану на підтримку осіб з інвалідністю та забезпечення їх активної участі у житті суспільства. Йдеться про «Порядок… Читати далі »

Всесвітній день читання вголос

  Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day) відзначається в першу середу лютого і цього року припадає на 1 лютого. Цей день присвячений не просто читанню, а мистецтву та… Читати далі »