Author Archives: Лагута Людмила

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024»

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024». Проводиться спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний… Читати далі »

Створення безбар’єрного простору у публічній бібліотеці

Протягом 2023-2024 року Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого провело низку комунікативних заходів для українських публічних бібліотек щодо політики безбар’єрності та недискримінації. Результатом… Читати далі »

Календар-нотатник «Щоденна звичка»: квітень – 2024

Квітень уже  на порозі, то ж зустрічайте квітневу добірку книжкових подій. Обирайте найцікавіше для себе для популяризації книг і читання . 1 квітня – День їстівної книги (Міжнародний фестиваль їстівних книжок)… Читати далі »

Разом ми – сила: гуртуємось та допомагаємо один одному!

Зло не має жалю ні до жінок, ні до чоловіків, дітей чи літніх людей. Воно нищить цілі міста, покоління, цивільну інфрастуктуру, бібліотеки, будинки культури, театри…. Сьогодні вночі ворожий шахед зруйнував… Читати далі »

БЕРЕЗЕНЬ: ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ

Сучасний світ пропонує нам грантові можливості для реалізації ідей та ініціатив, спрямованих на покращення якості життя громадян. Вашій увазі пропонується підбірка грантів, яка дозволить наполегливим  реалізувати  ідеї і внести свій… Читати далі »

Календар-нотатник «Щоденна звичка»: березень – 2024

Березень дарує безліч можливостей для популяризації книг і читання. 3 березня – Всесвітній день письменника Всесвітній день письменника відзначається щорічно 3 березня, починаючи з 1986 року. Ідею запропонував Міжнародний 48… Читати далі »

Основи демократії та самоврядування

ВГО Українська бібліотечна асоціація на засадах партнерства долучилася до проведення навчання майстрів шведської гри з основ демократії «Electionville», яка вже понад 2 роки мандрує світом і допомагає громадянам різних країн… Читати далі »

Трамплін для майбутньої справи

Через повномасштабну війну фінансування культури значно скоротилося. Держава змушена більше витрачати на  безпеку і оборону, тому гуманітарні сфери відходять на другий план. Питання залученості додаткових коштів на функціонування закладів культури… Читати далі »

Роль бібліотек аеропорту у відкритті культурних та літературних скарбів країни: Історія та особливості бібліотеки аеропорту Схіпхол у Амстердамі

Бібліотека аеропорту Схіпхол в Амстердамі (Нідерланди) є першою бібліотекою аеропорту в світі та отримала високу оцінку такої ініціативи у всьому світі. Вона відома своєю величезною колекцією книг різних жанрів і… Читати далі »

Про перші робочі місця поза межами бібліотечної школи: досвід США та власні рефлексії

   Знайти молодих кваліфікованих бібліотечних працівників сьогодні – це неабиякий виклик для керівників бібліотек.  Це було важко у мирні часи, а в умовах воєнного стану й поготів.  Зацікавившись питанням працевлаштування… Читати далі »