Архів: Рекомендації

РЕКОМЕНДАЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ / EBLIDA ЩОДО БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ПОЛІТИКИ В ЄВРОПІ

Додаток до Рекомендації CM/Rec(2023)3 РЕКОМЕНДАЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ / EBLIDA ЩОДО БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ПОЛІТИКИ В ЄВРОПІ Держави-члени повинні переконатися, що бібліотеки можуть виконувати функції, зазначені в Рекомендації CM/Rec(2023)3 і наступних… Читати далі »

Рекомендація CM/Rec(2023)3 Комітету міністрів державам-членам про бібліотечне законодавство та політику в Європі

Рекомендація CM/Rec(2023)3 Комітету міністрів державам-членам про бібліотечне законодавство та політику в Європі (Прийнято Комітетом міністрів 5 квітня 2023 року на 1462-му засіданні заступників міністрів) Комітет міністрів відповідно до статті 15.b… Читати далі »

Календар-нотатник «Щоденна звичка»: травень – 2024

Травень – чарівний місяць буяння життя в природі, яскравості барв, справжнього тепла, надій. Звертаємо вашу увагу на травневі можливості бібліотек щодо організації заходів з популяризації книг і читання: 2 травня… Читати далі »

З досвіду оптимізації бібліотечної мережі (ч. 2)

   За яким алгоритмом діяла Люблянська міська бібліотека під час розробки оптимальної бібліотечної мережі?   Розробка мережевого плану, який базувався на просторовій експертизі та включав опис території та її аналіз…. Читати далі »

Ментальне здоров’я: добірка ресурсів

Ментальне та фізичне здоров’я тісно взаємопов’язані. Для збереження ресурсного стану винятково важливим є уважне і турботливе ставлення до себе. Усім нам без винятку потрібна підтримка і розуміння. Варто бути поінформованими…. Читати далі »

Створення безбар’єрного простору у публічній бібліотеці

Протягом 2023-2024 року Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого провело низку комунікативних заходів для українських публічних бібліотек щодо політики безбар’єрності та недискримінації. Результатом… Читати далі »

ВЕБІНАР «СТВОРЮЄМО БЕЗБАР’ЄРНУ БІБЛІОТЕКУ»

15 березня 2024 р. відбувся вебінар «Створюємо безбар’єрну бібліотеку», який в межах комунікативних заходів щодо політики безбар’єрності та недискримінації провела Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого спільно з Міністерством культури… Читати далі »

Щорічний круглий стіл “Електронні бібліотеки”

Шановні колеги! Цьогоріч у межах ХІV Всеукраїнської конференції «Бібліотека і книга у контексті часу» буде започатковано проведення щорічного круглого столу «Електронні бібліотеки» Мета круглого столу – обговорення широкого кола проблем… Читати далі »

Вебінар «Збереження документальної спадщини у випадку пожежі. Експертиза Національної бібліотеки Франції»

20 березня 2024 р. з 11:00 до 14:00 на платформі ZOOM відбудеться Вебінар «Збереження документальної спадщини у випадку пожежі. Експертиза Національної бібліотеки Франції» З незапам’ятних часів та за найрізноманітніших обставин… Читати далі »

Трамплін для майбутньої справи

Через повномасштабну війну фінансування культури значно скоротилося. Держава змушена більше витрачати на  безпеку і оборону, тому гуманітарні сфери відходять на другий план. Питання залученості додаткових коштів на функціонування закладів культури… Читати далі »