Місячний архів: Листопад 2024

Восьмий грантовий сезон УКФ: на які програми можуть податися митці та діячі культури

В межах грантового сезону Українського культурного фонду на 2025 рік передбачено п’ять конкурсних програм, серед яких «Культура під час війни», «Стійкість суспільства через культуру», «Культурна спадщина», «Культура. Регіони» та «Стипендії»…. Читати далі »

«Світло історій»: сімейне читання дитячих книжок

Зміцнення добрих бібліотечних традицій співпраці з сім’єю, сприяння духовній консолідації родини, відродження традицій сімейного читання – важливий напрям, що сприяє поліпшенню бібліотечного обслуговування населення. З 2 по 8 грудня Український… Читати далі »

Цікаво, творчо, захоплююче: проєкти від лауреатів конкурсу «Бібліотека року- 2024» (проєкт 2)

Наступний проєкт, на який звернули увагу методисти, присвячений залученню дітей та їх батьків до захоплюючого світу книг та культурних заходів у природному оточенні міських парків, скверів та дворів. Шляхом організації… Читати далі »

ПБ України в умовах російської збройної агресії: результати Х етапу дослідження

Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого проведено 10 етап дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії», метою якого є  моніторинг стану публічних бібліотек регіонів під час російської збройної… Читати далі »

Бібліотеки в центрі уваги: як говорити голосніше про їхню цінність. Посібник “Library Advocacy: A Beginner’s Guide”

Адвокація стала однією з ключових складових діяльності сучасних бібліотек. У світі, де увага громадськості та фінансування спрямовуються в численні сфери, бібліотеки потребують інструментів для відстоювання своєї важливості. Посібник “Library Advocacy:… Читати далі »

Цікаво, творчо, захоплююче: проєкти від лауреатів конкурсу «Бібліотека року- 2024» (проєкт 1)

Щороку НМВ на сторінках свого блогу «Публічна бібліотека територіальної громади» репрезентує проєкти  бібліотек, які  перемогли у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року». Водночас треба розуміти, що за лаштунками конкурсу залишається низка інших… Читати далі »

Досліджуємо проблему запровадження штучного інтелекту в бібліотеках

Сьогодні генеративний штучний інтелект (далі – ШІ) залишається потужним інструментом із дивовижними можливостями та величезним економічним потенціалом. Проте має недоліки, проблеми та потенційні ризики. Не дивлячись на етичні наслідки, ми… Читати далі »

Обговорюємо важливий документ

Робоча група Секції з адвокації за участі членів Президії Асоціації розробила проєкт Програми адвокаційної діяльності ВГО Українська бібліотечна асоціація на 2025-2030 рр. «Сучасна бібліотека – сила спільноти». ВГО Українська бібліотечна асоціація… Читати далі »

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (Ч. 2)

  Фахівці Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка в партнерстві з членами Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізують мультиплатформний проєкт «Бібліотеки Харківщини в умовах воєнного… Читати далі »

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (ч. 1)

Україна сьогодні стикається з великими випробуваннями та водночас зміцнює свою національну ідентичність. У цей критичний момент війна впливає на кожну сферу суспільного життя, від економіки до культурної спадщини, залишаючи сліди… Читати далі »