
Нас Великдень єднає!
“Поки ми співаємо гаївки, пишемо писанки й передаємо ці традиції дітям — стоятиме наш світ і буде жити український народ”, — Ярослава Музиченко , етнологиня, наукова співробітниця Національного центру народної… Читати далі »
“Поки ми співаємо гаївки, пишемо писанки й передаємо ці традиції дітям — стоятиме наш світ і буде жити український народ”, — Ярослава Музиченко , етнологиня, наукова співробітниця Національного центру народної… Читати далі »
У сучасних бібліотеках немає місця виключенню. Цей меседж лежить в основі польського проєкту «Włącz emocje» («Включай емоції»), реалізованого у 2024 році Міською бібліотекою в Лодзі. Проєкт є прикладом комплексного підходу… Читати далі »
Адвокація у сфері публічних бібліотек набуває особливого значення в сучасній Україні, яка переживає випробування, спричинені російською агресією. Бібліотеки не лише виконують свою традиційну функцію як осередки знань і культури, а… Читати далі »
Сучасні публічні бібліотеки трансформуються відповідно до змін у суспільстві, технологічного розвитку та потреб громади. Основні тренди в їх діяльності включають, зокрема, діджиталізацію та впровадження інновацій: електронні бібліотеки: чат-боти та AI-сервіси;… Читати далі »
Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »
Співпраця з міжнародними організаціями – участь у проєктах за підтримки ЮНЕСКО, ЄС та Ради Європи для впровадження освітніх програм із медіаграмотності. Серед них, Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа… Читати далі »
На сучасному етапі розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють важливу роль у збереженні національної пам’яті та формуванні національно-патріотичних цінностей громадян України. Особливої значущості ці завдання набувають в умовах російської агресії,… Читати далі »
Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »
Краєзнавча діяльність є невід’ємною складовою роботи публічних бібліотек і має вагоме значення у формуванні локальної ідентичності, збереженні культурної спадщини та підтримці регіональної історії. Бібліотеки виступають не лише зберігачами краєзнавчих матеріалів,… Читати далі »
Фахівці Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка в партнерстві з членами Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізують мультиплатформний проєкт «Бібліотеки Харківщини в умовах воєнного… Читати далі »