Місячний архів: Січень 2023

ПБ України в умовах російської збройної агресії: результати ІІІ етапу дослідження

  Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого) провела в 2022 р. дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії». Мета дослідження – моніторинг стану публічних… Читати далі »

Всесвітній день читання вголос

  Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day) відзначається в першу середу лютого і цього року припадає на 1 лютого. Цей день присвячений не просто читанню, а мистецтву та… Читати далі »

Обмін досвідом з бібліотеками Великобританії

26 січня Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна організувала чудову зустріч   – обмін досвідом з бібліотеками Великобританії. Захід став можливим за партнерського сприяння організації Libraries Connected та особисто керівниці… Читати далі »

Свідчить Харківщина: Бібліотеки деокупованих територій.

За десять місяців повномасштабного вторгнення постраждала вся бібліотечна система України, але найбільше постраждали бібліотеки регіонів, де відбувалися бойові дії та триває/тривала окупація. Але, не зважаючи на це, тільки но Збройні… Читати далі »

Пропозиції для реалізації своїх можливостей та потенціалів

Надання нових/оновлених бібліотечних послуг  — це не лише ефективний спосіб реалізації варіативної складової змісту бібліотечного обслуговування, а й додаткове джерело фінансування самої бібліотеки. Звертаємо вашу увагу на нові можливості, які… Читати далі »

Досвід фінських  бібліотек міжсекторальної  співпраці для покращення добробуту людей похилого віку

Пропонуємо ознайомитися з досвідом фінських бібліотек в реалізації міжгалузевого проєкту Kulttuurikaari – культура та фізичні вправи як частина життя людей похилого віку, який фінансується Міністерством соціальної сфери та охорони здоров’я… Читати далі »

Гуртом легше переживати важкі часи

14 січня 2023 року Україна і світ стали свідками чергової трагедії : під час масштабної повітряної тривоги в Україні росіяни влучили ракетою у багатоквартирний будинок у Дніпрі. У результаті обвалився… Читати далі »

Патріотизм без пафосу

   Чи можемо ми стверджувати, що наші користувачі відвідують  бібліотеки лише з патріотичних міркувань? Найімовірніше до відвідування бібліотек їх спонукає пошук нових знань або оновлення існуючих, отримання сучасних навичок, бажання… Читати далі »

Пріоритети МКІП на 2023 рік

   Цьогоріч МКІП буде робити ще більше, аби голос України у світі та всередині країни звучав гучніше. МКІП окреслило пріоритети, за якими буде рухатися вперед у 2023 році: збереження та… Читати далі »