Місячний архів: Грудень 2022

Вітаємо з Новим роком!

      Немає Коментарів до Вітаємо з Новим роком!

ДОРОГІ КОЛЕГИ, ДРУЗІ, ПАРТНЕРИ І ШАНУВАЛЬНИКИ БІБЛІОТЕК! Колектив Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого вітає вас із Новим роком та Різдвом Христовим! Рік, що минає, став для всіх нас часом… Читати далі »

Передноворічні законодавчі новації

На кінець року теплилась надія на оновлення таких важливих для бібліотек нормативних актів, як «ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу», форми звітності N 6-НК, Наказу МКУ «Про впорядкування умов оплати… Читати далі »

Відстежуємо  і не захаращуємо бібліотечні фонди

Кількість виданих в Україні російськомовних книжок зменшилася майже на 60%.  Традиційно щопівроку видання «Детектор медіа» оприлюднює моніторинг роботи Держкомтелерадіо, аналізуючи як змінилися, що втратили і що набули медіапростір, медіаринок і медіаспільнота України.   Значну… Читати далі »

І ніякі вороги не відберуть в українських дітей свята 

Світло в душах українського народу ніколи не залежало від зовнішніх обставин. Попри важкі випробування війни ми гуртуємося та підтримуємо одне одного. Цьогоріч різдвяно-новорічні свята – привід подарувати радість нашим дітям,… Читати далі »

«Пункти незламності» у бібліотеці

З початком холодів, ворог суттєво змінив цілі своїх атак по Україні, обравши найпідступніший шлях домогтися свого: знищити критично важливу енергетичну структуру країни, зламати волю народу, принести під ялинку холод, відсутність… Читати далі »

МКІП затвердило рекомендації щодо створення й роботи центрів культурних послуг у територіальних громадах

Міністерство культури та інформаційної політики України НАКАЗОМ від 01.12.2022 ЗА № 466 затвердило методичні рекомендації щодо створення і організації функціонування центрів культурних послуг у територіальних громадах. Рекомендації визначають особливості створення… Читати далі »

Триває Національний тиждень читання…

Триває Національний тиждень читання, мета якого – промоція читання, підтримка видавців та авторів, які в складні місяці повномасштабної війни змогли видати або написати нові книжки, а також — привернути увагу… Читати далі »

Давайте знову про ЧИТАННЯ

Український інститут книги з 12 до 19 грудня проводить другий Національний тиждень читання. Це щорічна акція, яку УІК проводить з метою привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах… Читати далі »

Турбота. Стійкість. Безпека

Сьогодні виняткову роль відіграє реалізація бібліотеками саме соціальної функції. Під час повномасштабної війни, що розпочала росія, бібліотечні установи змушені оперативно реагувати на виклики та напрацьовувати надскладні рішення. Як бібліотеці стати… Читати далі »

Український культурний фонд розпочинає грантовий сезон 2023 року

Перші заявки на програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності» можна подати вже з 9 грудня 2022 року. Загалом у новому грантовому сезоні Український культурний фонд матиме 6 грантових програм: 3 нові програми та 3… Читати далі »