Місячний архів: Червень 2025

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 2)

З 2014 року, а особливо після повномасштабного вторгнення 2022 року, українські бібліотеки долучились до впровадження практики бібліотерапії. Варто згадати про:   Проєкт «Бібліотерапія: твоя книга щастя» (Публічна бібліотека імені Лесі… Читати далі »

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 1)

Бібліотерапія, що визначається як використання книг для терапевтичних цілей, стала поширеною практикою в сучасних зарубіжних і українських бібліотеках. Це явище відображає зростаюче розуміння потенціалу літератури у підтримці психічного здоров’я та… Читати далі »

Запрошуємо до перегляду

Уперше в Україні затверджено Професійний стандарт «БІБЛІОТЕКАР» — документ, що формує нову рамку для професійного розвитку працівників бібліотечної сфери. Він визначає ключові компетентності, обов’язки та рівні кваліфікації, а також встановлює… Читати далі »

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч. 3)

Організація дозвілля ветеранів Сучасні українські бібліотеки дедалі частіше стають важливим простором для організації змістовного та безпечного дозвілля ветеранів. Читальні клуби, тематичні кіноперегляди, спільні обговорення книг та фільмів, настільні ігри дозволяють… Читати далі »

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч. 2)

Соціальна реабілітація та реінтеграція у суспільство. Бібліотеки проводять заходи, що сприяють поверненню ветеранів до активного громадського життя: зустрічі з місцевою громадою, публічні обговорення, просвітницькі лекції та партнерські проєкти з громадськими… Читати далі »

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч.1)

Сотні тисяч українських військових, які пройшли через пекло війни, поступово повертаються до мирного життя. Їм необхідна не лише фізична реабілітація, а й психологічна підтримка, можливості для соціальної адаптації, професійної реалізації… Читати далі »

Протидія вербування через інтернет та захист дітей

Літо – час канікул, час відпочинку! Літо – гаряча пора бібліотечної роботи з дітьми. Ми розповідали про літні програми читання, про змістовне дозвілля у бібліотеках попри всі складнощі сьогодення. Відвідувачі… Читати далі »

Поповнюймо бібліотечні фонди разом із програмою “єКнига”

Бібліотеки шукають можливості поповнення фондів. Український інститут книги та МКСК нагадують про програму “єКнига” Програма «єКнига» — це ініціатива Уряду України, що спрямована на популяризацію читання та підтримку українського книговидавництва…. Читати далі »

Проєкт професійного стандарту за професією “Фахівець з бібліотечної справи”:Громадське обговорення

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти проводить публічне громадське  обговорення проєкту професійного стандарту “Фахівець з бібліотечної справи”. ПРОЄКТ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНДАРТУ: Фахівець з бібліотечної справи Публічне громадське  обговорення… Читати далі »

Мережева взаємодія як інструмент виживання: партнерські моделі для українських бібліотек (ч. 2)

Кооперація з місцевими громадами та бізнесом: синергія на місцях У нових умовах бібліотеки все частіше виступають як ініціатори локальних партнерств. Саме тісна взаємодія з громадами та місцевим бізнесом дозволяє їм… Читати далі »