Місячний архів: Червень 2023

Аудит безбар’єрності: бібліотечні споруди

Забезпечення безбар’єрного доступу – це загальний підхід до формування та реалізації державної політики, спрямований на забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності. Цей підхід визнає, що усі… Читати далі »

Досвід бібліотек України та зарубіжжя на сторінках фахових періодичних видань

  Сайт «Бібліотечному фахівцю» науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого регулярно публікує матеріали, підготовлені та опрацьовані фахівцями бібліотеки. Відділ документів іноземною мовою пропонує ознайомитись зі статтями із зарубіжних… Читати далі »

Вносьте свої пропозиції, зауваження, які мають бути враховані

На офіційному сайті МКІП до громадського обговорення запропоновано проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо управління закладами культури”, який розроблено з метою вдосконалення конкурсної процедури призначення… Читати далі »

Бібліотечні проєкти під час війни (ч. 2)

 Бібліотечні проєкти, спрямовані на підтримки української армії та ВПО. Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова працює як волонтерський хаб:  допомагає переселенцям та армії. Окрім розмовного клубу,  діє імпровізована… Читати далі »

Бібліотечні проєкти під час війни (ч. 1)

   Підступна агресія рф назавжди змінила життя України, сенси існування та бачення майбутнього кожного мешканця нашої держави. Руйнування, втрати, щоденна загроза смерті тільки підсилили жагу життя та прагнення вистояти, перемогти,… Читати далі »

Інклюзія в бібліотеці

Інклюзія є однією із складових забезпечення безбар’єрного доступу кожної людини до академічного суспільного життя, зокрема до  бібліотеки, інформації книги та читання. Бібліотеки вирішують питання інклюзії шляхом співпраці з державними органами… Читати далі »

“Бібліотека як безпечне місце”

Шановні колеги! ВГО Українська бібліотечна асоціація та Goethe-Institut в Україні запрошують членів та партнерів Асоціації на цикл навчальних заходів в межах проєкту «Бібліотека як безпечне місце», які включають: Онлайновий семінар «Створення… Читати далі »

IV ОдесаБібліоСаміт

В Одеській національній науковій бібліотеці 9-11 червня 2023 р.  відбувся Інтелект-форум «Єдність. Стійкість. Перемога» під егідою Міністерство культури та інформаційної політики України, у рамках якого проведено XXIII Всеукраїнську виставку-форум «Українська… Читати далі »

Шанс врятувати бібліотеку – великий інфраструктурний грант

House of Europe оголошує великий інфраструктурний грант на відновлення кінотеатру, зеленої сцени, музею, БІБЛІОТЕКИ, будинку культури або іншого місця, яке було важливою точкою на мапі вашого міста. Реконструкцію потрібно розпочати… Читати далі »

УБА: цифрова грамотність, ВПО, “історії успіху” 

Шановні колеги! Звертаємось до бібліотек, які активно працюють зі своїми користувачами у напрямі цифрової грамотності. Деякі з ваших бібліотек також здійснюють навчання та методичну підтримку своїх колег із бібліотек вашого… Читати далі »