Архів: Івано-Франківська область

Світ на дотик, слово в голос: інклюзивні бібліотечні ініціативи 2024–2025 років

У сучасних бібліотеках немає місця виключенню. Цей меседж лежить в основі польського проєкту «Włącz emocje» («Включай емоції»), реалізованого у 2024 році Міською бібліотекою в Лодзі. Проєкт є прикладом комплексного підходу… Читати далі »

Адвокація бібліотек: залучення, співпраця, розвиток

Адвокація у сфері публічних бібліотек набуває особливого значення в сучасній Україні, яка переживає випробування, спричинені російською агресією. Бібліотеки не лише виконують свою традиційну функцію як осередки знань і культури, а… Читати далі »

Екоосвіта в бібліотеках: крок до чистішого завтра

Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 2)

  Співпраця з громадськими організаціями: реалізація спільних проєктів із ветеранськими спільнотами, музеями, освітніми закладами для популяризації знань про історію та культуру України; історичний лекторій, публічні лекції, проведення творчих вечорів, презентацій,… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 2

 Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 1

Краєзнавча діяльність є невід’ємною складовою роботи публічних бібліотек і має вагоме значення у формуванні локальної ідентичності, збереженні культурної спадщини та підтримці регіональної історії. Бібліотеки виступають не лише зберігачами краєзнавчих матеріалів,… Читати далі »

Читання важливе

Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука у співпраці з Національний військово-історичний музей України оголошують про запуск п’ятої хвилі благодійно-просвітницької акції «КНИЖКОВА НАВАЛА – 2024». Про це повідомили в… Читати далі »

Бібліотечні послуги для літніх людей: нові можливості та соціальна інтеграція

Сьогодні бібліотеки відіграють ключову роль у створенні доступних та інклюзивних середовищ для літніх людей. Окрім традиційних послуг, вони стають центрами для навчання, соціальної інтеграції та культурного розвитку. Різні країни реалізують… Читати далі »

Бібліотечні проєкти 2024 року (ч. 3)

Інклюзивні проєкти   В інклюзивній бібліотеці міста Запоріжжя розпочався проєкт «Бібліохаб для кожного» за підтримки Український культурний фонд. Проєкт має на меті створення інклюзивного креативного простору, який сприятиме соціальній адаптації… Читати далі »

Бібліотечні проєкти 2024 року (ч. 1)

Проєктна діяльність є ключовим інструментом для розвитку бібліотек. Вона дозволяє залучати додаткові ресурси, впроваджувати нові послуги та програми, розширювати спектр діяльності та підвищувати ефективність роботи. Проекти сприяють інноваціям та інтеграції… Читати далі »