Архів: Київська область

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 2)

З 2014 року, а особливо після повномасштабного вторгнення 2022 року, українські бібліотеки долучились до впровадження практики бібліотерапії. Варто згадати про:   Проєкт «Бібліотерапія: твоя книга щастя» (Публічна бібліотека імені Лесі… Читати далі »

Мережева взаємодія як інструмент виживання: партнерські моделі для українських бібліотек (ч. 2)

Кооперація з місцевими громадами та бізнесом: синергія на місцях У нових умовах бібліотеки все частіше виступають як ініціатори локальних партнерств. Саме тісна взаємодія з громадами та місцевим бізнесом дозволяє їм… Читати далі »

Адвокація бібліотек: залучення, співпраця, розвиток

Адвокація у сфері публічних бібліотек набуває особливого значення в сучасній Україні, яка переживає випробування, спричинені російською агресією. Бібліотеки не лише виконують свою традиційну функцію як осередки знань і культури, а… Читати далі »

Екоосвіта в бібліотеках: крок до чистішого завтра

Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 2)

  Співпраця з громадськими організаціями: реалізація спільних проєктів із ветеранськими спільнотами, музеями, освітніми закладами для популяризації знань про історію та культуру України; історичний лекторій, публічні лекції, проведення творчих вечорів, презентацій,… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 1)

На сучасному етапі розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють важливу роль у збереженні національної пам’яті та формуванні національно-патріотичних цінностей громадян України. Особливої значущості ці завдання набувають в умовах російської агресії,… Читати далі »

Національний тиждень читання: єднання навколо книги (ч. 2)

Традиція проведення Національного тижня читання була започаткована в Україні у 2021 році за ініціативи Українського інституту книги та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Партнерами події виступили Українська бібліотечна асоціація, Українська… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 1

Краєзнавча діяльність є невід’ємною складовою роботи публічних бібліотек і має вагоме значення у формуванні локальної ідентичності, збереженні культурної спадщини та підтримці регіональної історії. Бібліотеки виступають не лише зберігачами краєзнавчих матеріалів,… Читати далі »

Щоб любити — треба знати

Переосмислюючи свою соціальну місію, бібліотеки щоденно переглядають зміст тих інновацій, що спрямовані на залучення громади до культурної інклюзії, зокрема й у питанні опанування державної мови. Публічні бібліотеки сьогодні сприяють соціальній… Читати далі »

Збереження ментального здоров’я в публічних бібліотеках: нові можливості та послуги (ч.1)

Публічні бібліотеки завжди були важливими центрами для спільнот, де люди могли отримувати доступ до знань, культурних ресурсів і простору для навчання та розвитку. Однак у сучасних умовах зростає роль бібліотек… Читати далі »