Місячний архів: Березень 2017

Досвід Рівненщини: модель бібліотек для ОТГ

На круглому столі Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, який відбувся 15 березня, було представлено позитивний досвід роботи культурно-дозвіллєвих комплексів (КДК) та публічно-шкільних бібліотек Рівненщини. Заступник голови… Читати далі »

Неначе писанка село

Саме так порівняла село Новоолександрівка (Дніпровський район, Дніпропетровської обл.) колишня бібліотекарка із 30-річним стажем, а нині активна читачка Любов Орехова. У селі, що стало центром Новоолександрівської територіальної громади, відбулись стрімкі… Читати далі »

Історія успіху: бібліотека має бажання долучитися до змін, що відбуваються у громадах

У сегменті реформ сьогодення постає питання про затребуваність бібліотеки. Прогресивний керівник бібліотеки із небайдужим колективом мають постійно демонструвати, що саме  БІБЛІОТЕКА є центром життя і розвитку місцевого співтовариства. Для цього… Читати далі »

Сталий розвиток сільських територій

Завершився відбір громад для участі у проекті ПРООН, що фінансується Агентством розвитку Австрії «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». На основі конкурсу було відібрано 7 основних та 3… Читати далі »

“Культурні” топ-менеджери для об’єднаних територіальних громад.

Сьогодні розгортається палка дискусія між фахівцями про кадрове забезпечення культурної галузі базового рівня — села, селища, ОТГ (об’єднаної територіальної громади). Питання актуальне, а отже потребує реальних кроків для вирішення. На… Читати далі »

Євген Нищук: ”Успішний розвиток регіонів безпосередньо пов’язаний з новим баченням культури”

15 березня Міністерство культури України  спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності спільно провели круглий стіл на тему: «Децентралізація у сфері культури: можливості та виклики». Були… Читати далі »

Успішні громади впроваджують стратегічні плани, чітко визначають пріоритети і ефективно можуть використати можливості, які їм дає бюджетна децентралізація

В рaмкaх прогрaми оглядів культурних політик в Європі делегaція експертної місії Рaди Європи відвідала Вінниччину. Ця команда має дуже потужний досвід в культурному менеджменті, в управлінні культурним надбанням і процесах… Читати далі »

Об’єднанню громад з різних районів бути!

14 березня, Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520). Виступаючи у Верховній Раді, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку,… Читати далі »

Польські бібліотеки претендують на роль відкритих сучасних центрів культури

Відповідно до Закону про бібліотеки від 1997 р. система бібліотек Польщі включає: Національна бібліотека Польщі (Biblioteka Narodowa w Warszawie, Національна бібліотека імені Оссолінських (Zakład Narodowy im. Ossolińskich);  Публічні бібліотеки: воєводські… Читати далі »

Підхід до читача – надати максимальні зручності. Досвід Чехії

Після змін, які відбулись у 90-х роках минулого століття у підпорядкуванні Міністерства культури Чеської Республіки залишилися лише три бібліотеки: Національна бібліотека Чехії (Прага), Бібліотека та друкарня для незрячих імені К…. Читати далі »