Архів: Херсонська область

Екоосвіта в бібліотеках: крок до чистішого завтра

Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »

Роль бібліотек у формуванні медіаграмотного суспільства (ч. 2)

Співпраця з міжнародними організаціями – участь у проєктах за підтримки ЮНЕСКО, ЄС та Ради Європи для впровадження освітніх програм із медіаграмотності. Серед них,  Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 2)

  Співпраця з громадськими організаціями: реалізація спільних проєктів із ветеранськими спільнотами, музеями, освітніми закладами для популяризації знань про історію та культуру України; історичний лекторій, публічні лекції, проведення творчих вечорів, презентацій,… Читати далі »

Місія бібліотек в часи випробувань: національна пам’ять, освіта та спротив (ч. 1)

На сучасному етапі розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють важливу роль у збереженні національної пам’яті та формуванні національно-патріотичних цінностей громадян України. Особливої значущості ці завдання набувають в умовах російської агресії,… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 2

 Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 1

Краєзнавча діяльність є невід’ємною складовою роботи публічних бібліотек і має вагоме значення у формуванні локальної ідентичності, збереженні культурної спадщини та підтримці регіональної історії. Бібліотеки виступають не лише зберігачами краєзнавчих матеріалів,… Читати далі »

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (ч. 1)

Україна сьогодні стикається з великими випробуваннями та водночас зміцнює свою національну ідентичність. У цей критичний момент війна впливає на кожну сферу суспільного життя, від економіки до культурної спадщини, залишаючи сліди… Читати далі »

Щоб любити — треба знати

Переосмислюючи свою соціальну місію, бібліотеки щоденно переглядають зміст тих інновацій, що спрямовані на залучення громади до культурної інклюзії, зокрема й у питанні опанування державної мови. Публічні бібліотеки сьогодні сприяють соціальній… Читати далі »

Диктант національної єдності у бібліотеках України

Мільйони українців по всьому світу об’єдналися задля написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, що є найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців мови у всьому світі. Чверть століття Радіодиктант звучить… Читати далі »

Підсумки міжнародного проєкту “Бібліотека – місце сили!”: результати та нові перспективи

9 місяців, 5 бібліотек з прифронтових регіонів України, 7 днів у Берліні, 6 інноваційних послуг для громад, 1 місяць навчання методології Дизайну мислення, тренінги з психології, фандрейзингу та проєктної діяльності,… Читати далі »