Місячний архів: Листопад 2017

Теорія і практика: перевіримо?

Ми вже говорили про просвітницьку роль бібліотеки, яка грунтується не на емоційному сприйнятті, а на доказовій базі. Пропонуємо наукову розвідку: Кафарський В.І., Коновейчук Х.Б. Структура та функції органів самоврядування об’єднаної… Читати далі »

Навіть якщо ідея здається нереальною – дай їй шанс

Конкурс проектів «Ініціативи із застосування принципів універсального дизайну та доступності». Мета конкурсу: сприяти покращенню доступності та зручності середовища, закладів та послуг для використання всіма людьми без обмежень, беручи до уваги потреби… Читати далі »

Увага! Відслідковуйте, аналізуйте і приймайте виважені рішення…

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу Проект Закону «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж» (№6636). Зазначений… Читати далі »

Увага! Програма фінансової підтримки проектів у сфері культури, мистецтва та освіти

1 листопада 2017 р., команда Harald Binder Cultural Enterprises, відкрила  Програму грантів HBCE. Організатори запрошують громадські організації подати свої проекти у сфері культури, мистецтва та освіти. Грант передбачає фінансування у… Читати далі »

«Люди володіють особливим знанням. Вони експерти повсякденності» (Філіп Крассніцер, Бюро «Штудтланд (Відень))

Партисипація мешканців у процес розвитку громади і приймання нею частини відповідальності за свій розвиток відбувається шляхом підтримки місцевого партнерства. Йдеться про покращення співпраці між неформальними групами, організаціями, неурядовими публічними інституціями… Читати далі »

Децентралізація на бібліотечній мапі України: Житомирщина

На Житомирщині діє 45 об’єднаних територіальних громад. Сумарно вони покривають 54 % території області. Тому бібліотеки були включені у децентралізаційні процеси. Кожна ОТГ має свої особливості щодо функціонування бібліотек на… Читати далі »

Бібліотек@ – територія успіху!

Успіхи функціонування будь-якої ОТГ залежать від наявності якісних керівників не лише в органах місцевого самоврядування, але й в будь якій бюджетній установі. Самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні… Читати далі »

Для тих, кого цікавлять культурні стартапи – проект “Малі міста – великі враження”

2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від процесів – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президенту України про оголошення… Читати далі »

«Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися» (Сенека)

Проектна діяльність є креативною рушійною силою інноваційного розвитку, що дозволяє генерувати свіжі ідеї та втілювати їх у життя. Започатковуючи проект «Нові ідеї  розвитку. Креативні польські органи місцевого самоврядування для українських… Читати далі »

Бібліотеки Полтавщини в умовах об’єднаних територіальних громад

На сучасному етапі, коли відбувається об’єднання територіальних громад, одним з актуальних питань є функціонування та розвиток бібліотечних закладів області в нових умовах. Про те, якою має бути сучасна бібліотека і… Читати далі »