Архів: Миколаївська область

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч. 3)

Організація дозвілля ветеранів Сучасні українські бібліотеки дедалі частіше стають важливим простором для організації змістовного та безпечного дозвілля ветеранів. Читальні клуби, тематичні кіноперегляди, спільні обговорення книг та фільмів, настільні ігри дозволяють… Читати далі »

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч.1)

Сотні тисяч українських військових, які пройшли через пекло війни, поступово повертаються до мирного життя. Їм необхідна не лише фізична реабілітація, а й психологічна підтримка, можливості для соціальної адаптації, професійної реалізації… Читати далі »

Гра як стратегія: Як гейміфікація змінює сучасні бібліотеки (ч. 2)

Використання QR-квестів, коли відвідувачі знаходять підказки за допомогою смартфона, скануючи коди, розміщені у відділах бібліотеки. Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв проводить заходи у межах ініціативи «Світ без меж» – лабораторія… Читати далі »

Гра як стратегія: Як гейміфікація змінює сучасні бібліотеки (ч.1)

У сучасному світі бібліотеки перетворюються з традиційних сховищ знань на інтерактивні простори, що активно використовують гейміфікацію для залучення молоді. Гейміфікація, тобто застосування ігрових елементів у неігрових контекстах, стає потужним інструментом… Читати далі »

Коли доступність — не привілей, а норма

З 19 по 25 травня триває Національний тиждень безбар’єрності — щорічна інформаційна кампанія, ініційована спільними зусиллями Міністерства культури і стратегічних комунікацій, Мінрозвитку і Радниці — уповноваженою Президента України з питань… Читати далі »

Краєзнавча діяльність в публічних бібліотеках: можливості та перспективи розвитку (або Від архівів до подкастів: нові горизонти краєзнавчої діяльності публічних бібліотек) – ч. 2

 Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (ч. 1)

Україна сьогодні стикається з великими випробуваннями та водночас зміцнює свою національну ідентичність. У цей критичний момент війна впливає на кожну сферу суспільного життя, від економіки до культурної спадщини, залишаючи сліди… Читати далі »

Читання важливе

Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука у співпраці з Національний військово-історичний музей України оголошують про запуск п’ятої хвилі благодійно-просвітницької акції «КНИЖКОВА НАВАЛА – 2024». Про це повідомили в… Читати далі »

Всеукраїнський день бібліотек 2024: єднання через знання і культуру

Щорічно 30 вересня в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек – свято, яке вшановує важливу роль бібліотек у суспільному та культурному житті країни. У цей день українські бібліотеки не просто відчиняють… Читати далі »

Бібліотечні кроссекторальні проєкти у сфері культури та освіти: нові формати співпраці (ч.2)

Проєкти в партнерстві з культурними установами Співпраця бібліотек із культурними установами дозволяє організовувати унікальні заходи, що популяризують національну культуру та мистецтво. Бібліотеки стають майданчиками для проведення культурних вечорів, виставок та… Читати далі »