Місячний архів: Лютий 2024

#ВільнийЦифровийСвіт

Сьогодні ми поговоримо про Інтернет і про те, чому він такий важливий для бібліотек. Експерти вважають глобальну мережу найважливішою подією постіндустріальної революції, яка вплинула на суспільство в усьому світі. Інтернет… Читати далі »

Календар-нотатник «Щоденна звичка»: березень – 2024

Березень дарує безліч можливостей для популяризації книг і читання. 3 березня – Всесвітній день письменника Всесвітній день письменника відзначається щорічно 3 березня, починаючи з 1986 року. Ідею запропонував Міжнародний 48… Читати далі »

Основи демократії та самоврядування

ВГО Українська бібліотечна асоціація на засадах партнерства долучилася до проведення навчання майстрів шведської гри з основ демократії «Electionville», яка вже понад 2 роки мандрує світом і допомагає громадянам різних країн… Читати далі »

З українського майбутнього бібліотек… Омріяне.

Якось так сталося, що я як бібліотекар вихована за концепцією: «Є проблема — запропонуй шляхи вирішення — реалізуй запропоноване». Цей кейс було вдало прищеплено багаторічною співпрацею з управлінцями галузі культури…. Читати далі »

Трамплін для майбутньої справи

Через повномасштабну війну фінансування культури значно скоротилося. Держава змушена більше витрачати на  безпеку і оборону, тому гуманітарні сфери відходять на другий план. Питання залученості додаткових коштів на функціонування закладів культури… Читати далі »

Роль бібліотек аеропорту у відкритті культурних та літературних скарбів країни: Історія та особливості бібліотеки аеропорту Схіпхол у Амстердамі

Бібліотека аеропорту Схіпхол в Амстердамі (Нідерланди) є першою бібліотекою аеропорту в світі та отримала високу оцінку такої ініціативи у всьому світі. Вона відома своєю величезною колекцією книг різних жанрів і… Читати далі »

Про перші робочі місця поза межами бібліотечної школи: досвід США та власні рефлексії

   Знайти молодих кваліфікованих бібліотечних працівників сьогодні – це неабиякий виклик для керівників бібліотек.  Це було важко у мирні часи, а в умовах воєнного стану й поготів.  Зацікавившись питанням працевлаштування… Читати далі »

Російсько-українська війна: історичний контекст

10 років тому, в лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. До 24 лютого 2022… Читати далі »

Досліджуємо історію проблеми…

У березні 2023 року відбулася міжнародна конференція «Бібліотеки під час війни» — її організаторами стали Uppsala University (Швеція) спільно з Секцією рідкісних книг і спеціальних колекцій ІФЛА та Консорціумом європейських… Читати далі »

Популяризація читання в бібліотеках України (ч. 2)

Цікавим інструментом для популяризації читання є проведення літературних зустрічей з письменниками, запрошення авторів для читання своїх творів та обговорення їх з читачами. У День української писемності та мови в Хмельницька… Читати далі »