Український інститут книги оприлюднив переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію і проведення заходів з промоції читання. Це перелік переможців, сформований на підставі рейтингового переліку проєктів, що пройшли всі етапи конкурсу.
Підтримку отримають 14 проєктів, серед них проєкти, розробниками та виконавцями яких виступають бібліотеки:
Одеська Національна наукова бібліотека стала одним із переможців конкурсу з проєктом «XXIV Всеукраїнська виставка форум «Українська книга на Одещині».
7-9 червня 2024 року, під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України, Одеська національна наукова бібліотека, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за сприяння Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Українського інституту книги, Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація» та Всеукраїнської громадської організації «Бібліополіс» проводять Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині». Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр публічних заходів з популяризації книги і читання як для широких верств населення, так і для професійного спрямування: круглий стіл з актуальних питань книговидання та поповнення бібліотечних фондів в умовах війни, презентації нових вітчизняних видань та видавничих проєктів, промоакції, автограф-сесії, онлайн-зустрічі з відомими українськими авторами, фахові дискусії, майстер-класи, творчі майданчики за участі представників провідних видавництв України, письменників, ілюстраторів книги, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотечних фахівців та широкої громадськості.
На підтримку руху Співтовариства креативних міст ЮНЕСКО «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО» буде запропоновано низку подій з популяризації творчого доробку представників одеської літературної школи. Відбудуться конкурс «Краща книга виставки-форуму “Українська книга на Одещині” — 2024» та традиційне виїзне Свято української книги в одній з громад Одеської області.
Львівська муніципальна бібліотека представляла а конкурсі проєкт «Книгообмін «Книжкова площа». Такий масштабніший проєкт книгообміну проходив у Львові перед війною, 15 серпня 2021 року. Сімнадцять тематичних яток та більш ніж півтори тисячі книг, два десятки виступаючих на сцені – музика, поезія, імпровізація, лекції, – цікаві та інклюзивні майстер класи, кілька сотень гостей та відвідувачів. Та передовсім це спілкування, обмін думками та враженнями від прочитаної книги. Сподіваємося що цьогорічна подія буде не менш вражаюча.
КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука» стала переможцем з проєтом «Слідом за #Голосами».
З 2019 року Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука стала співзасновницею Всеукраїнський форум військових письменників. З початком Великої війни у 2022 році їхні голоси стали дещо тихішими, адже частіше лунали з окопів, а не з фестивальних майданчиків. Так з’явився бібліотечний інтернет-проєкт #Голоси, де бібліотекарі озвучували тексти, які нечасто, але з’являлись на сторінках соцмереж учасників Форуму.
Зрештою, за ініціативи видавця ФОП Ігор Степурін і за підтримки Українського інституту книги народився антологія #Голоси з творами 2022-23 років авторів-учасників Форуму. У книзі зібрано прозові та поетичні тексти та роздуми тридцяти учасників Всеукраїнський форум військових письменників, що стали рефлексіями, а почасти й хронологією пекельних місяців 2022-2023 років.
Частина накладу антології була розповсюджена бібліотеками України. Формат збірки вимагає додаткової промоційної складової, що зробить передачу альманаха у фонди подією для громади і спонукатиме до наступних промоційних кроків вже регіональних промоутерів читання, а професійну спільноту до переосмислення ідеології формування фондів, що сприятиме їх якнайшвидшій деокупації.
Наразі мандрівний проект “Слідом за #Голосами” відвідав міста Волині, Тернопільщини, Галичини, Рівненщини
Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека презентувала проєкт «Творча діада». Проєкт передбачає проведення літературного туру бібліотеками Хмельниччини з сучасними українськими письменниками Володимиром Лисом та Надією Гуменюк.
Проєкт реалізовуватиметься протягом 3 днів у вересні 2024 року в очному форматі у 3-х районах області: Кам’янець-Подільському, Хмельницькому, Шепетівському та на платформі ZOOM. Заходи проходитимуть у 6 бібліотеках та онлайн, та супроводжуватимуться переглядами книжкових виставок та презентацією літератури. Заходи відбуватимуться за участі перекладача жестової мови.
Привертає увагу проєкт КЗ ЛОР «Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка» «Лисячий клуб ЧиТанців». Це проєкт інтерактивних презентацій дитячих книжок українських авторів за участі музейного Лиса Микити, якого обожнюють діти. Він вдало поєднує промоцію читання, популяризацію української культури, музейну педагогіку, неформальну освіту та має розважально-ігровий характер. Проєкт має реалістичний і конкретний характер, передбачає досяжні і вимірювані результати. Серед продуктів проєкту – оригінальний квест-путівник музеєм, що використовуватиметься у подальшій діяльності і після формального завершення проєкту.
А Видавництво “Антологія” отримало підтримку для проведення всеукраїнської кампанії популяризації читання книг шрифтом Брайля особами з порушенням зору та незрячими – “Невидимі сторінки”.