Місячний архів: Квітень 2024

Календар-нотатник «Щоденна звичка»: травень – 2024

Травень – чарівний місяць буяння життя в природі, яскравості барв, справжнього тепла, надій. Звертаємо вашу увагу на травневі можливості бібліотек щодо організації заходів з популяризації книг і читання: 2 травня… Читати далі »

Корисний ресурс

Шановні колеги!  Звертаємо Вашу увагу на дуже корисний та потрібний ресурс – офіційний сайт ГО «Безбар’єрність» . ГО «Безбар’єрність» – виконавчий партнер ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних… Читати далі »

Курси вивчення іноземних мов в публічних бібліотеках України

   Публічні бібліотеки є ідеальним місцем для тих, хто прагне вивчати іноземні мови. Вони пропонують доступ до різноманітних ресурсів, створюють дружнє середовище та забезпечують кваліфікованих викладачів для допомоги в опануванні… Читати далі »

З досвіду оптимізації бібліотечної мережі (ч. 2)

   За яким алгоритмом діяла Люблянська міська бібліотека під час розробки оптимальної бібліотечної мережі?   Розробка мережевого плану, який базувався на просторовій експертизі та включав опис території та її аналіз…. Читати далі »

З досвіду оптимізації бібліотечної мережі (ч.1)

   Складно заперечувати той факт, що  добре організована, керована та стратегічно спланована бібліотечна мережа є основою успіху будь-якої публічної бібліотеки в її місцевому середовищі. На жаль, в умовах повномасштабної війни… Читати далі »

ХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу»: Програма

Друзі! Наша XІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу» на старті. Зустрічаємося 24-25 квітня! Тема 2024 року «Пріоритети українських бібліотек у воєнний та повоєнний час» Оперативну інформацію… Читати далі »

Ментальне здоров’я: добірка ресурсів

Ментальне та фізичне здоров’я тісно взаємопов’язані. Для збереження ресурсного стану винятково важливим є уважне і турботливе ставлення до себе. Усім нам без винятку потрібна підтримка і розуміння. Варто бути поінформованими…. Читати далі »

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення»

   10-12 квітня тривала робота  ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції  «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення». Тема 2024 року – «Стратегічне управління в умовах війни». Організатори форуму ВГО Українська бібліотечна… Читати далі »

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024»

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2024». Проводиться спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний… Читати далі »

Створення безбар’єрного простору у публічній бібліотеці

Протягом 2023-2024 року Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого провело низку комунікативних заходів для українських публічних бібліотек щодо політики безбар’єрності та недискримінації. Результатом… Читати далі »