Архів: Хмельницька область

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (Ч. 2)

  Фахівці Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка в партнерстві з членами Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізують мультиплатформний проєкт «Бібліотеки Харківщини в умовах воєнного… Читати далі »

Бібліотеки для ветеранів: платформи реабілітації та вшанування пам’яті — українські та міжнародні практики (ч. 1)

Україна сьогодні стикається з великими випробуваннями та водночас зміцнює свою національну ідентичність. У цей критичний момент війна впливає на кожну сферу суспільного життя, від економіки до культурної спадщини, залишаючи сліди… Читати далі »

Відкрите врядування та місцева демократія: роль бібліотек у зміцненні громад

Попри безперервну агресію росії, українські громади продовжують демонструвати свою стійкість та здатність до розвитку. Реалізація демократичних ініціатив на місцевому рівні відіграє ключову роль у зміцненні громад та забезпеченні їхньої стійкості…. Читати далі »

Форми соціокультурної роботи: з арсеналу обласних бібліотек

В умовах продовження дії військового стану у зв’язку з воєнною агресією російської федерації проти України, що триває третій рік поспіль, бібліотеки всіх рівнів продовжують працювати з максимальною віддачею на межі… Читати далі »

Про переможців Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року 2024»

Продовжуємо публікацію проєктів бібліотек-переможців Всеукраїнського конкурсу “Бібліотека року”. Цьогоріч дипломом ІІ ступеня у номінації «Великі бібліотеки» було відзначено Хмельницьку обласну універсальну наукову бібліотеку. Опис проєкту  «Хмельницький: Гуртуймося заради Перемоги : … Читати далі »

Бібліотечні кроссекторальні проєкти у сфері культури та освіти: нові формати співпраці (ч. 1)

Кроссекторальні проєкти бібліотек є важливим інструментом для розвитку освітніх, культурних і соціальних ініціатив. Взаємодія з іншими секторами дозволяє бібліотекам збільшити свою роль у суспільстві, пропонуючи не лише доступ до книг,… Читати далі »

«Гуртуймося заради Перемоги»: Відновлення через спільні зусилля

У світі, де війна залишає по собі шрами на тілі й душі, особливо важливо знайти сили, щоб рухатися вперед. Саме з цією метою Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека разом із… Читати далі »

Бібліотечні проєкти 2024 року (ч. 3)

Інклюзивні проєкти   В інклюзивній бібліотеці міста Запоріжжя розпочався проєкт «Бібліохаб для кожного» за підтримки Український культурний фонд. Проєкт має на меті створення інклюзивного креативного простору, який сприятиме соціальній адаптації… Читати далі »

Бібліотечні проєкти 2024 року (ч. 1)

Проєктна діяльність є ключовим інструментом для розвитку бібліотек. Вона дозволяє залучати додаткові ресурси, впроваджувати нові послуги та програми, розширювати спектр діяльності та підвищувати ефективність роботи. Проекти сприяють інноваціям та інтеграції… Читати далі »

Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки та відновлення

В Україні вже другий рік працює Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Програма спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки… Читати далі »