Місячний архів: Травень 2023

Придбання книг і періодики: маленька ПЕРЕМОГА

Кабінет Міністрів України Постановою від 19 травня 2023 р. № 523 вніс зміни до  Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету… Читати далі »

“Скарби бабусиної скрині»  Східного Поділля

Комунальний заклад «Бершадська бібліотека» реалізує новий етнопроект «Скарби з бабусиної скрині», який зініціювала завідувачка Яланецькою сільською бібліотекою Катерина Бабій. Протягом 2-3 місяців бібліотекарі презентують скарби з кожного населеного пункту Бершадської… Читати далі »

Ви запитували – Ми відповідаємо : про 6-НК промовка

НМВ НБУ ім. Ярослава Мудрого отримав безліч запитань щодо нових форм звітності  про діяльність публічних бібліотек. Серед цих питань багато однотипних.   Сьогодні на частину з них відповідаємо: ❓  Куди… Читати далі »

ПБ України в умовах російської збройної агресії: результати IV етапу дослідження

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого (НБУ ім. Ярослава Мудрого) у 2023 р. продовжила дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії» (4 етап). Мета дослідження – моніторинг стану… Читати далі »

Керівництво має говорити одним голосом

   Свого часу американський бізнесмен і інвестор Стівен Шварцман зазначив: «Ніхто не народжується директором. Це не гени, це відточена поведінка, а для тренування є цілий набір інструментів».    Новопризначеному керівнику… Читати далі »

Оксана Забужко: «Спонсор успіху української літератури на заході – це ЗСУ»

   Міжнародні премії в галузі культури – це вагомий інструмент, що працює на імідж країни у світі, за допомогою якого відбувається певний відбір найцікавіших найкращих творів мистецтва, популяризація та просування… Читати далі »

Профорієнтаційна робота у бібліотеках

   Профорієнтаційна робота – один із важливих напрямків роботи бібліотек з молоддю, який передбачає тісну співпрацю з навчальними закладами, центрами зайнятості та  батьками користувачів. Це системна робота, що включає в… Читати далі »

“Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти”

Активно проходить другий етап проєкту “Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти”, який реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (“Проєкт підтримки Дія”) та Міністерства цифрової трансформації України. У  12-ти… Читати далі »

Бібліотечна робота в Публічній бібліотеці Сіетла (США) : маленькі діти та сім’ї як користувачі

Публічна бібліотека Сіетла/The Seattle Public Library  (США) окрім центральної бібліотеки, має  26 філій та мобільних служб і понад 650 штатних працівників. У всіх великих пунктах є бібліотекар дитячого відділу, який… Читати далі »

Новини від УКФ

Український культурний фонд розпочинає фінансування проєктів у грантовому сезоні 2023 року Перші грантові угоди для реалізації культурно-мистецьких проєктів за підтримки УКФ у травні підписані та передані у Державну казначейську службу… Читати далі »