
Нас Великдень єднає!
“Поки ми співаємо гаївки, пишемо писанки й передаємо ці традиції дітям — стоятиме наш світ і буде жити український народ”, — Ярослава Музиченко , етнологиня, наукова співробітниця Національного центру народної… Читати далі »
“Поки ми співаємо гаївки, пишемо писанки й передаємо ці традиції дітям — стоятиме наш світ і буде жити український народ”, — Ярослава Музиченко , етнологиня, наукова співробітниця Національного центру народної… Читати далі »
В Україні співпраця пенітенціарних установ з публічними бібліотеками налічують поодинокі ініціативи. Серед цих ініціатив можна виділити: Публічна бібліотека імені Лесі Українки Ще до оголошення воєнного стану Публічна бібліотека імені Лесі… Читати далі »
Сучасні публічні бібліотеки трансформуються відповідно до змін у суспільстві, технологічного розвитку та потреб громади. Основні тренди в їх діяльності включають, зокрема, діджиталізацію та впровадження інновацій: електронні бібліотеки: чат-боти та AI-сервіси;… Читати далі »
Співпраця з громадськими організаціями: реалізація спільних проєктів із ветеранськими спільнотами, музеями, освітніми закладами для популяризації знань про історію та культуру України; історичний лекторій, публічні лекції, проведення творчих вечорів, презентацій,… Читати далі »
На сучасному етапі розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють важливу роль у збереженні національної пам’яті та формуванні національно-патріотичних цінностей громадян України. Особливої значущості ці завдання набувають в умовах російської агресії,… Читати далі »
Що ми знаємо про громадянську науку та чи може публічна бібліотеки стати простором, де наука стає справою кожного? І наче й не на часі ставити таки запитання, та все ж… Читати далі »
Традиція проведення Національного тижня читання була започаткована в Україні у 2021 році за ініціативи Українського інституту книги та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Партнерами події виступили Українська бібліотечна асоціація, Українська… Читати далі »
Проєкти з оцифрування та створення електронних ресурсів: оцифрування документів; створення електронних баз даних (каталоги місцевої літератури, пам’яток, які доступні для користувачів у режимі онлайн); розробка краєзнавчих вебсайтів ( онлайн-платформи, які… Читати далі »
Краєзнавча діяльність є невід’ємною складовою роботи публічних бібліотек і має вагоме значення у формуванні локальної ідентичності, збереженні культурної спадщини та підтримці регіональної історії. Бібліотеки виступають не лише зберігачами краєзнавчих матеріалів,… Читати далі »
Україна сьогодні стикається з великими випробуваннями та водночас зміцнює свою національну ідентичність. У цей критичний момент війна впливає на кожну сферу суспільного життя, від економіки до культурної спадщини, залишаючи сліди… Читати далі »