Архів: Цифровізація

Досліджуємо проблему запровадження штучного інтелекту в бібліотеках

Сьогодні генеративний штучний інтелект (далі – ШІ) залишається потужним інструментом із дивовижними можливостями та величезним економічним потенціалом. Проте має недоліки, проблеми та потенційні ризики. Не дивлячись на етичні наслідки, ми… Читати далі »

Положення Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ IFLA щодо бібліотек і штучного інтелекту

Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ IFLA у своєму положенні спільно з Консультативним комітетом зі свободи доступу до інформації та свободи вираження поглядів (Committee on Freedom of Access to Information and Freedom of… Читати далі »

З чого почати? Поради для тих, хто хоче створити офлайн-хаб цифрової освіти або вдосконалити діяльність наявного Хабу

Хочете перетворити бібліотеку на сучасний освітній хаб у своїй громаді? Дія.Освіта підготувала покрокову інструкцію. Читайте та дізнавайтеся: які дослідження провести перед початком роботи, якою технікою забезпечити простори, як сформувати команду,… Читати далі »

“Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти”

Активно проходить другий етап проєкту “Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти”, який реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (“Проєкт підтримки Дія”) та Міністерства цифрової трансформації України. У  12-ти… Читати далі »

МКІП та Український культурний фонд запускають платформу «Культурний простір»

Для підтримки української культури в умовах збройної агресії російської федерації Український культурний фонд спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та ІТ-компанією «SoftServe» запустили платформу «Культурний простір». Платформа передбачає збір інформації від українських діячів культури та… Читати далі »

Доброчесність онлайн

Дорогі колеги, інформаційна безпека та боротьба для українців зараз важливі як ніколи. Пропонуємо вам для ознайомлення та поширення інформацію про проєкт «Доброчесність онлайн». Це Спільна робота Офісу доброчесності Національного агентства… Читати далі »

Цифровізація. Термінологія

Вітаю всіх, хто відчуває спокій від медитативних практик перечитування різних визначень та понять. На порядку денному терміносистема щодо цифровізації. Чи можна втекти від тривожних думок останньої доби? Навряд чи. Натомість… Читати далі »

Фасилітатор з цифрової трансформації: за матеріалами зарубіжних інтернет-джерел

Привіт всім цифровим магам бібліотечної справи, тим, хто заглядає у майбутнє своєї професії, хто передбачає її занепад або шалений за темпами розквіт! Пропоную поговорити про сьогодення. У п’ятничному пості мова… Читати далі »

Цифровимірний вектор бібліотек. Вип.2

Продовжуємо залишати цифровий слід у дайджесті новин. Що нового принесла нам друга декада лютого? Календар подій: 10 ЛЮТОГО Всеукраїнська мережа відкритих культурно-освітніх центрів «Гончаренко Центр education and culture» розпочала пошук… Читати далі »