Author Archives: Адаменко Марина

Нові інструменти для бібліотекарів на платформі Дія.Освіта

19 червня 2024 року на платформі Дія.Освіта запустили два нові інструменти з цифрової грамотності для працівників бібліотек: рамку цифрових компетентностей та цифрограм для бібліотекарів. Впровадження цих інструментів для бібліотечних працівників… Читати далі »

ІІ фестиваль настільних ігор «Миколаївська фішка»

На початку червня у миколаївській Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького пройшов ІІ фестиваль настільних ігор «Миколаївська фішка». Для відвідувачів фестивалю було організовано зони на різних локаціях де охочі… Читати далі »

Нотатка у щоденник ідей

У 2023 році Секцією менеджменту та маркетингу ІФЛА (Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ, IFLA) було започатковано премію, що визначає найкращі проєкти з бібліотечного маркетингу — IFLA PressReader International Marketing… Читати далі »

З чого почати? Поради для тих, хто хоче створити офлайн-хаб цифрової освіти або вдосконалити діяльність наявного Хабу

Хочете перетворити бібліотеку на сучасний освітній хаб у своїй громаді? Дія.Освіта підготувала покрокову інструкцію. Читайте та дізнавайтеся: які дослідження провести перед початком роботи, якою технікою забезпечити простори, як сформувати команду,… Читати далі »

      Немає Коментарів до

ЮНІСЕФ на сайті поділився історією успіху створення простору для розвитку дошкільнят у бібліотеці села Бортники, що на Львівщині. Проєкт «Бібліотечна няня» запрацював у Бортниках у жовтні 2023 року та був… Читати далі »

Запрошуємо на онлайн курс «Врятувати писемну культурну спадщину»

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошують у червні 2024 р. на онлайн курс «Врятувати писемну культурну спадщину». Курс складається з теоретичних лекцій, аналізу методів… Читати далі »

#ВільнийЦифровийСвіт

Сьогодні ми поговоримо про Інтернет і про те, чому він такий важливий для бібліотек. Експерти вважають глобальну мережу найважливішою подією постіндустріальної революції, яка вплинула на суспільство в усьому світі. Інтернет… Читати далі »

З українського майбутнього бібліотек… Омріяне.

Якось так сталося, що я як бібліотекар вихована за концепцією: «Є проблема — запропонуй шляхи вирішення — реалізуй запропоноване». Цей кейс було вдало прищеплено багаторічною співпрацею з управлінцями галузі культури…. Читати далі »

Досліджуємо історію проблеми…

У березні 2023 року відбулася міжнародна конференція «Бібліотеки під час війни» — її організаторами стали Uppsala University (Швеція) спільно з Секцією рідкісних книг і спеціальних колекцій ІФЛА та Консорціумом європейських… Читати далі »

Концепція «Різноманітність. Справедливість. Інклюзія». Чому вона важлива для бібліотек?

Маніфест ІФЛА/ЮНЕСКО про публічні бібліотеки 2022 року проголосив віру в те, що публічна бібліотека є рушійною силою освіти, культури, інклюзивності та інформації, основним провідником сталого розвитку, реалізації індивідуального прагнення миру… Читати далі »