Перші заявки на програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності» можна подати вже з 9 грудня 2022 року.
Загалом у новому грантовому сезоні Український культурний фонд матиме 6 грантових програм: 3 нові програми та 3 програми поточного року, конкурс на які так і не був завершений через повномасштабне військове вторгнення росії на територію України:
Відновлення культурно-мистецької діяльності (подання заявок: 9 грудня 2022 року – 31 січня 2023 року)
- ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти).
- ЛОТ 2. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності (заявником може бути виключно фізична особа, не суб’єкт господарювання ФОП/ТОВ/тощо).
Культурна спадщина (подання заявок: 16 січня – 28 лютого 2023 року):
- ЛОТ 1. Диджиталізація.
- ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини.
- ЛОТ 3. Дослідження з історико-культурної спадщини України.
Культура. Регіони (подання заявок: 23 лютого – 10 березня 2023 року):
- ЛОТ 1. Локальна культура.
- ЛОТ 2. Культура корінних народів та унікальних етнічних культур Приазов’я та Причорномор’я України.
Культура без бар’єрів (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):
- ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю.
- ЛОТ 2. Мистецтво без бар’єрів.
- ЛОТ 3. Безбар’єрне суспільство.
Аудіовізуальне мистецтво (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):
- ЛОТ 1. Телепродукт.
- ЛОТ 2. Радіопродукт.
- ЛОТ 3. Відеоконтент для медіаплатформ.
Ґранд-подія (програма 2022 року, новий конкурс не оголошується. 16 січня розпочнуться переговорні процедури з заявниками, які пройшли етап експертного оцінювання):
- ЛОТ 1. Масштабні культурні проєкти.
Докладніше про нові програми можна буде дізнатися на традиційних інформаційних вебінарах, дати проведення яких анонсує УКФ.
На фінансування культурно-мистецьких проєктів Українського культурного фонду у 2023 році передбачено 152 мільйони гривень.
До речі, завідувачка сектору аналітичної роботи УКФ Людмила Кожекіна під час VІ Форуму «Креативна Україна: Сила стійкості» оприлюднила результати опитування “Як українці оцінюють стан культури” .
«Близько 6% респондентів оцінюють стан культури як добрий. Близько половини сказали, що стан культури задовільний. І близько 45% оцінили стан культури як поганий. І це цілком зрозуміло в сьогоднішніх умовах», – сказала Кожекіна.
Вона зазначила, що абсолютна більшість опитаних вважає, що розподіл коштів на розвиток культури для тих регіонів, які зазнали руйнувань від війни, має здійснюватись за окремою програмою.
Також 73% респондентів вважають, що розвитку української культури перешкоджає відсутність стабільної фінансової підтримки від держави.
Крім того, 75% опитуваних продовжують працювати у сфері культури і лише 11% тимчасово не працюють.
Було опитано впродовж 1-18 грудня 638 респондентів (креативні підприємці та креативні фахівці-заявники; грантоотримувачі; експерти УКФ та працівники МКІП). Метод збору даних: онлайн анкетування.
Джерело: УКФ