Пріоритети МКІП на 2023 рік

   Цьогоріч МКІП буде робити ще більше, аби голос України у світі та всередині країни звучав гучніше.

МКІП окреслило пріоритети, за якими буде рухатися вперед у 2023 році:

збереження та повернення людського капіталу і стійкість культурних інституцій;

реалізація політики подолання наслідків тоталітарного впливу та русифікації;

організація мистецьких проєктів за кордоном;

робота над відновленням діяльності українських ЗМІ на звільнених від російських загарбників територіях, посилення присутності українських ЗМІ у світі.

Крім того, міністерство ставить перед собою такі завдання:

імплементація євроінтеграційного закону про медіа;

   реалізація важливих проєктів у царині збереження та популяризації культурної спадщини;

   відновлення бібліотечних фондів;

  фандрейзинг для української культури та медіа; відновлення інвестицій у креативні індустрії.

“Це, звісно, не вичерпний перелік. Перед нами щороку постає все більше викликів, але ми навчилися ці виклики гідно зустрічати, швидко адаптуватись та мати «план Б». Ми знаємо нашу мету. Отже спільними зусиллями, кожен на своєму фронті, щодня наближатимемо перемогу України”, – додав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Зрозуміло, що  подолання наслідків тоталітарного впливу та русифікації, відновлення бібліотечних фондів, фандрейзинг – безпосередньо стосується і бібліотек.

І тут маємо активізувати увагу на новому документі, який а саме – Указ Президента України №4/2023,  який увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 січня 2023 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

До санкційного списку РНБО включено 119 фізичних осіб, які є «пропагандистами смерті», адже кожний з прямо чи опосередковано закликали вбивати, захоплювати, красти в Україні.

Зокрема, під санкції потрапили Образцова Є.В., Аллегрова І. О., Білан Д. М., Доліна Л. О., Дюжев Д. П., Газманов Р. О., Харатьян Д. В., Кіркоров П. Б., Міхалков М. С., Проклова О. І., П’єха Стас, Скляр О. Ф., Шуфутинський М. З., Успенська Л. З., Якубович Леонід та багато ін.

Також під санкціями опинилися троє громадян України: телеведуча Жанна Бадоєва, співачка Лоліта Мілявська, яка також має громадянство РФ та Ізраїлю, і футболіст Анатолій Тимощук.

На жаль, наприкінці 90-х, на початку 2000-х років публічні бібліотеки (особливо міські) отримали певну кількість книг, присвячених вищезазначеним «звьоздам»:

На часі проаналізувати бібліотечні фонди за розділами розділи 7 Мистецтво. Архітектура. Ігри. Спорт та 9 Географія. Біографії. Історія.

Пам’ятаємо, що в умовах російсько-української війни зберігати в бібліотечних фондах види документів, зазначених у санкційному списку, є неприпустимим з точки зору інформаційної безпеки нашої країни та впливу на суспільну свідомість громадян.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)