Рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів

Бібліотечні ресурси – це частина інформаційних ресурсів держави. Вони потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема й від поширення ворожих інформаційних впливів.

В умовах збройної агресії російської федерації проти України актуалізація бібліотечних фондів є вкрай необхідною та, водночас, має відбуватися виважено і поступово.

 • Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з консультативно-дорадчим органом – Радою з питань розвитку бібліотечної справи, розробили рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

До складу Ради входять провідні фахівці бібліотечної справи з усієї країни. Це представники національних та державних бібліотек, обласних універсальних наукових бібліотек, фахових громадських організацій.

В умовах російсько-української війни зберігати в бібліотечних фондах види документів, зазначених у рекомендаціях, є неприпустимим з точки зору інформаційної безпеки нашої країни та впливу на суспільну свідомість громадян.

Рекомендації можуть використовувати органи місцевого самоврядування, публічні бібліотеки, підприємства, установи, організації різних форм власності, які мають у своїй структурі бібліотеки.

Ознайомитись з рекомендаціями можна за посиланням:

https://mkip.gov.ua/files/pdf/rekomendacii.pdf

КОМЕНТАРІ:

 1. Олена

  Шановні колеги! За посиланнями зазначеними в рекомендаціях мала можливість ознайомитися лише з Переліком осіб, які створюють загрозу національній безпеці (пункт 4). Два попередні посилання зазначені у пунктах 2 і 3 не відкриваються.

  Reply
  1. Лагута Людмила Post author

   В кінці дописа є посилання, що відкриває саме Рекомендації

   Reply
  1. Лагута Людмила Post author

   Зараз проблеми з Інтернетом, сподіваємось що будуть відкриватися.

   Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)