Можливості для розвитку заради майбутнього

Дорогі колеги, досвід попередніх двох років щодо віддаленої роботи, навчання, комунікації у онлайні посприяв формуванню нашої стійкості до невизначеності.

Саме цей досвід сьогодні є нашою опорою. Ми, наші користувачі і надалі здатні розширювати свої знання, послуговуючись ресурсами для професійного розвитку та самовдосконалення, для кращої адаптації до роботи в умовах воєнного стану і, неодмінно, з вірою та думками про перемогу, мир і відновлення.

Вже знаємо, що перед українцями відкрито чимало можливостей щодо опанування нових знань, умінь, навичок. Кожен обирає для себе бажаний напрямок: відповідно до професійних потреб або ж для відволікання від тривожних думок, для дозвілля. До вашої уваги чергова підбірка корисних ресурсів.

«‎Базова психологічна допомога в умовах війни»

На платформі Prometheus відкрито безкоштовний курс, у якому автори підготували теоретичні основи та практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, для широкого використання. Вони переконані, що сьогодні, незалежно від професії, людина може стати для себе та близьких психологічною опорою у стресі. Відеолекції, завдання, форум і можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

«Як жити та працювати під час війни?»

Під час перегляду цього вебінару є можливість дізнатися про те, як: впоратися з тривогою та нав’язливим страхом; заспокоїти себе та близьких під час панічних атак; концентруватися на буденних справах та продовжувати жити життя; ефективно працювати; читати новинні стрічки щохвилини. Запис розміщено на Ютуб-каналі Prometheus: 

Головні тези доступні за посиланням:

«Психологія людей під час війни: як жити і працювати в нових реаліях»

Курс у вільному доступі лише для ветеранів та ЗСУ. Можливо, для когось ця інформація також стане у нагоді.  Початок навчання – у червні

«Держава без барєрів»

Мріючи про перемогу і мирну, успішну Україну ми усвідомлюємо, що попереду – багато важливих завдань. Побудова безбар’єрного суспільства – одне з них. Від наших знань про безбар’єрність залежить наскільки всі без винятку громадяни, з якими ми комунікуємо у повсякденному житті (у бібліотеці та поза нею) відчуватимуть повагу, людяність, відсутність дискримінаційного та упередженого ставлення, бажання допомогти.

Важливим є формування безбар’єрного середовища й інклюзії в колективах та на робочих місцях. Про різні аспекти безбар’єрності розповість цей освітній серіал, доступний на платформі Дія. Цифрова освіта. По завершенню також можна отримати сертифікат: https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-government

До вашої уваги також «Довідник безбар’єрності»  – гід з коректного спілкування, у якому доступний пошук за окремими словами, публікації про складові безбар’єрності, етику взаємодії, тематичні ілюстрації, безбар’єрний календар тощо. Після 24 лютого створено новий розділ «У воєнний час» з актуальними порадами для допомоги дітям, людям з інвалідністю, людям старшого віку, в різних ситуаціях, що мають місце у ці важкі часи. Читач дізнається: як заспокоїти дитину в дорозі, як допомогти їй у тривожній ситуації; що робити, якщо немає мобільного зв’язку; як допомогти дитині адаптуватися на новому місці; як налаштувати людину старшого віку на переїзд у безпечне місце та багато ін.)

«ДНК Лідерів»

Курс від EdEra, що спонукає до розвитку власного лідерського потенціалу. У коротких відео спікери діляться історіями успіхів та невдач. Матеріал вибудувано на основі чотирьох якостей лідера. Автори пояснюють чому  важливо:

  • знати свої цінності, сильні та слабкі сторони;
  • розвивати інших для досягнення спільної мети
  • брати на себе відповідальність за прийняття рішень
  • цікавитися глобальними проблемами та брати участь у їх вирішенні

Доступ за посиланням:

Нижче – курси на допомогу бібліотечним фахівцям, які відчувають потребу у розвитку навичок написання переконливих текстів, удосконалення роботи у соціальних мережах тощо. Запропоновані матеріали видаються особливо корисними в умовах онлайнової комунікації з цільовою аудиторією бібліотек.

«Копірайтинг»

На інтерактивній платформі Кампстер слухачі курсу отримають відповіді на питання «що таке переконання і як ним користуватися?» та «як писати в Інтернеті»; дізнаються як створювати тексти з думкою про потреби користувачів та словом закликати до дії.

«Письменництво під час війни. Семінар Любко Дереша»

26 травня о 19 год відбудеться семінар українського письменника, автора одинадцяти романів та сторітелера Любка Дереша про письменництво та художній сторітелінг під час війни, написання новел і есе як вербалізацію емоцій. Про професію письменника та можливості роботи зараз.

Заняття орієнтоване на авторів-початківців, проте знання певних професійних письменницьких «секретів» та інструментів, можливо, також стане в нагоді і бібліотекарям, а для тих, хто пробує себе у мистецтві слова – буде проведенням часу для душі. Орієнтовна тривалість семінару – 1 година 30 хвилин. Участь безоплатна за попередньої реєстрації: https://cutt.ly/EHE7QRt

Принагідно нагадуємо, що попередня добірка безкоштовних освітніх можливостей для отримання актуальних знань, навичок і самореалізації опублікована на нашому блозі тут

З інформацією про ресурси для оволодіння навичками надання домедичної допомоги можна ознайомитися у дописі за посиланням: https://oth.nlu.org.ua/?p=5964

Про те, що українці знаходять у собі сили навчатися, свідчить статистика від платформи Prometheus, кількість активних користувачів якої у квітні перевищила довоєнні показники. З 24 лютого було зафіксовано 140 000 нових реєстрацій на курси. 30 000 слухачів отримали сертифікати про успішне завершення навчання. Попри військові дії українці успішно продовжують навчатися. Заради свого майбутньго.

Усім безпеки і затишку. Переможемо!

Світлана Ковальчук,

учений секретар

Національної бібліотеки України

імені Ярослава Мудрого

КОМЕНТАРІ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)