МКІП та Український культурний фонд запускають платформу «Культурний простір»

Для підтримки української культури в умовах збройної агресії російської федерації Український культурний фонд спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та ІТ-компанією «SoftServe» запустили платформу «Культурний простір».

Платформа передбачає збір інформації від українських діячів культури та установ і організацій культурного сектору, які потрапили у скрутне фінансове становище через війну та потребують допомоги, як для відновлення своєї діяльності, так і для реалізації ідей та проєктів, що підкреслюють культурну цінність української ідентичності й можуть реалізовуватися під час воєнного стану та після перемоги України.

Наразі на платформі вже відкрито чотири форми для збору інформації відповідно до напрямків:

  • підтримка митців та мисткинь, які потребують допомоги для відновлення своєї діяльності;
  • потреби фізичних осіб-підприємців та організацій всіх форм власності, які потребують допомоги для відновлення діяльності;
  • проєкти під час війни – підтримка фізичних осіб-підприємців та організацій всіх форм власності, які мають ідеї та проєкти, що можуть бути реалізовані в умовах воєнного стану;
  • благодійність – окремий напрям для фізичних та юридичних осіб всіх форм власності, які мають змогу та готові підтримати українську культуру, стати благодійником чи донором.

Українським митцям та мисткиням, установам та організаціям культурного сектору, що відчувають гостру необхідність фінансових або інших ресурсів для відновлення своєї діяльності, мають ідею чи проєкт, що підкреслюватиме культурну цінність української самоідентичності та може реалізовуватися під час воєнного стану або після перемоги України, пропонується заповнити відповідну анкету:

анкета для індивідуальних митців та діячів культури (фізичні особи), які знаходяться на території України та здійснюють або планують відновити творчу діяльність;

анкета для установ або організацій, фізичних осіб-підприємців (суб’єктів господарювання), які працюють у галузі культури та опинилися в складних умовах, здійснюють або планують відновити свою діяльність;

анкета для подання проєкту. За посиланням ви можете подати свій культурно-мистецький проєкт, а ми спільними зусиллями всіх, кому небайдуже майбутнє української культури, спробуємо знайти можливості для його реалізації.

«Наша мета – надати можливість українським митцям та організаціям продовжувати розвивати українську культуру та креативні індустрії. Зібрана інформація на «Культурному просторі» допоможе нам спільно з профільним міністерством проаналізувати потреби галузі, сформувати запит на кошти і ресурси та в подальшому знайти можливості їх задовольнити», – розповів Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду.

«Галузь культури сильно страждає через війну. Вона знаходиться на передовій війни. Саме культура стала мішенню для російських загарбників. Розтрощені будинки культури, театри, сотні закладів, в роботу яких втрутилась війна, тисячі митців, що втратили роботу, а дехто — й власні домівки. Культурна спільнота потребує сьогодні неабиякої підтримки, як фінансово так й інформаційно. Сподіваємося, нам вдасться залучити для цього максимум ресурсів завдяки новому проєкту «Культурний простір», – коментує Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Платформа «Культурний простір» доступна за посиланням – http://help.uaculture.org/

Матеріал підготувала

Валентина Горчинська

головний бібліотекар НМВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)