Архів: Публічна бібліотека

Читай. Відпочивай. Зростай: літні ініціативи бібліотек: 2025

Літо перетнуло свій екватор — а значить, саме час розповісти, як проходять літні програми у публічних бібліотеках по всій країні.За традицією, започаткованою ще у 2018 році, ми продовжуємо ділитися історіями… Читати далі »

      Немає Коментарів до

Анотація до видання «IFLA Guidelines for Libraries Supporting Displaced Persons: Refugees, Migrants, Immigrants, Asylum Seekers», 2024 / Настанови ІФЛА для бібліотек, що підтримують переміщених осіб: біженців, мігрантів, іммігрантів, шукачів притулку. Це… Читати далі »

Права читачів. Обов’язки бібліотеки: зарубіжний досвід

У коментарях на Facebook щодо допису на нашому блозі «Про документ, який формує імідж і ефективність роботи бібліотеки» від 08 липня ми отримали влучну пропозицію від пані Валентини Пашкової :… Читати далі »

Про документ, який формує імідж і ефективність роботи бібліотеки

Для бібліотеки будь якого виду (національних, обласних, міських, сільських) організація документаційного забезпечення управління залишається важливим інструментом впливу на різноманітні повсякденні процеси, стратегічні напрями, які разом формують  імідж і ефективність роботи… Читати далі »

Луцькі бібліотекарі назвали найпопулярніші видання

Днями натрапила на цікаву інформацію. Суспільне Луцьк розпитало працівників Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки, обласної бібліотеки для дітей, обласної бібліотеки для юнацтва, які книги є найпопулярнішими у їх книгозбірнях. Найбільш… Читати далі »

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 1)

Бібліотерапія, що визначається як використання книг для терапевтичних цілей, стала поширеною практикою в сучасних зарубіжних і українських бібліотеках. Це явище відображає зростаюче розуміння потенціалу літератури у підтримці психічного здоров’я та… Читати далі »

Запрошуємо до перегляду

Уперше в Україні затверджено Професійний стандарт «БІБЛІОТЕКАР» — документ, що формує нову рамку для професійного розвитку працівників бібліотечної сфери. Він визначає ключові компетентності, обов’язки та рівні кваліфікації, а також встановлює… Читати далі »

Мережева взаємодія як інструмент виживання: партнерські моделі для українських бібліотек (ч. 2)

Кооперація з місцевими громадами та бізнесом: синергія на місцях У нових умовах бібліотеки все частіше виступають як ініціатори локальних партнерств. Саме тісна взаємодія з громадами та місцевим бізнесом дозволяє їм… Читати далі »

Мережева взаємодія як інструмент виживання: партнерські моделі для українських бібліотек (ч. 1)

У новій реальності, зумовленій повномасштабною війною, українські публічні бібліотеки опинилися перед безпрецедентними викликами. Руйнування інфраструктури, вимушене, переселенням, зменшення працівників, скорочення фінансування, потреба в адаптації до нових потреб та запитів суспільства… Читати далі »

Зміни до Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2025 р. № 632 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 р. № 72 Про затвердження Державних соціальних нормативів… Читати далі »