Архів: Тернопільська область

Коли книга стає ліками: бібліотерапевтична місія бібліотек (ч. 2)

З 2014 року, а особливо після повномасштабного вторгнення 2022 року, українські бібліотеки долучились до впровадження практики бібліотерапії. Варто згадати про:   Проєкт «Бібліотерапія: твоя книга щастя» (Публічна бібліотека імені Лесі… Читати далі »

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч. 3)

Організація дозвілля ветеранів Сучасні українські бібліотеки дедалі частіше стають важливим простором для організації змістовного та безпечного дозвілля ветеранів. Читальні клуби, тематичні кіноперегляди, спільні обговорення книг та фільмів, настільні ігри дозволяють… Читати далі »

Де чекають і розуміють: бібліотеки — для тих, хто повертається з війни (ч.1)

Сотні тисяч українських військових, які пройшли через пекло війни, поступово повертаються до мирного життя. Їм необхідна не лише фізична реабілітація, а й психологічна підтримка, можливості для соціальної адаптації, професійної реалізації… Читати далі »

Мережева взаємодія як інструмент виживання: партнерські моделі для українських бібліотек (ч. 2)

Кооперація з місцевими громадами та бізнесом: синергія на місцях У нових умовах бібліотеки все частіше виступають як ініціатори локальних партнерств. Саме тісна взаємодія з громадами та місцевим бізнесом дозволяє їм… Читати далі »

Мережева взаємодія як інструмент виживання: партнерські моделі для українських бібліотек (ч. 1)

У новій реальності, зумовленій повномасштабною війною, українські публічні бібліотеки опинилися перед безпрецедентними викликами. Руйнування інфраструктури, вимушене, переселенням, зменшення працівників, скорочення фінансування, потреба в адаптації до нових потреб та запитів суспільства… Читати далі »

Гра як стратегія: Як гейміфікація змінює сучасні бібліотеки (ч. 2)

Використання QR-квестів, коли відвідувачі знаходять підказки за допомогою смартфона, скануючи коди, розміщені у відділах бібліотеки. Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького м.Миколаїв проводить заходи у межах ініціативи «Світ без меж» – лабораторія… Читати далі »

Нас Великдень єднає!

“Поки ми співаємо гаївки, пишемо писанки й передаємо ці традиції дітям — стоятиме наш світ і буде жити український народ”, —  Ярослава Музиченко , етнологиня, наукова співробітниця Національного центру народної… Читати далі »

Бібліотека як лабораторія майбутнього: нові функції, інструменти та суспільні ролі в епоху трансформацій

У сучасному світі бібліотеки зазнають значних трансформацій, перетворюючись із традиційних книгозбірень на динамічні центри інновацій та співпраці. Концепція «Бібліотека як лабораторія майбутнього» (Library Futures Lab) відображає цю еволюцію, підкреслюючи роль… Читати далі »

Екоосвіта в бібліотеках: крок до чистішого завтра

Сучасні публічні бібліотеки вже давно стали не лише центрами доступу до інформації, а й важливими соціальними інститутами, що активно реагують на глобальні виклики. В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну… Читати далі »

Роль бібліотек у формуванні медіаграмотного суспільства (ч. 3)

Формування навичок критичного мислення (використання ігрових методик для навчання дітей та молоді основам критичного сприйняття інформації; впровадження інтерактивних заходів, що допомагають зрозуміти механізми маніпуляції інформацією). Львівська обласна бібліотека для дітей реалізує… Читати далі »