Якщо немає новорічного настрою – відвідайте бібліотеки!

Найбільш казковий час року – період новорічно-різдвяних свят. І це не дивно, адже ці свята вселяють у серце кожного надію на добро,  сподівання на краще майбутнє, віру у нові успіхи та перспективи…
А що робити, якщо немає новорічного настрою? Рецепт простий – завітати до бібліотеки!
У цей непростий рік, сповненого карантинних обмежень, публічні бібліотеки  декоруючи приміщення і фотозони, формуючи добірки для новорічно-різдвяного читання, організовуючи заходи в режимах онлайн/офлайн допоможуть кожному відвідувачу перейнятися духом свята і  психологічно налаштуватись на приємну хвилю.
Переконайтеся!
Перетворення буденності у магічне диво бібліотеки розпочали з оформлення бібліотечних вікон/вітрин (див. пост «Новорічна казка за склом», грудень 8, 2020) .
А далі  атмосферу свята посилюють  новорічний декор приміщень, ялинки, фотозони…
Працівники Веселівської селищної бібліотеки створили для всіх відвідувачів атмосферу свята, яке починається з фойє:

  
Різдвяною стежкою до щастя і добра пропонують пройтись у Публічній бібліотеці ім. Л.Новиченка  (Сумська обл.):

    
Святковий настрій посилюють новорічні фотозони в :

 

  Бібліотека 11 м. Кривий Ріг                                   Бібліотека № 27 міста Дніпро

Візуалізація Нового року від Жмеринської ЦРБ (Вінницька обл.) 

В бібліотеках неодмінним атрибутом Нового року та Різдва –  ялинки :

Ялинку читацьких вподобань встановили читачі й бібліотекарки  бібліотеки – філії № 9 м. Кам’янське. Два тижні діти виготовляли прикраси, що мали назву улюбленої книжки. Вийшов такий собі  рейтинг читацьких уподобань:

  

Залишається одним з атрибутів новорічних свят і – сніговик. Відсутність снігу змушує виробляти його з паперу, пластикових стаканчиків і т.п. Найоригінальнішу ідею відтворення сніговика запропонували працівники Рожищенської РБД    (Волинська обл.) :

Зазвичай зимовий калейдоскоп свят розпочинається  з Андріївських вечорниць, адже саме на Андрія молодь в Україні збиралась для ворожіння, випікання калити та парубоцьких збитків.  Цьогоріч нагадали про старовинні обряди та звичаї у бібліотеці-філії №6 (м. Бердичів):

На Андрія  в бібліотеці с. Дмитровичі (Львівська обл.) дівчата також шукали відповіді на дуже важливі запитання:

День святого Миколая залишається невід’ємнимною частиною української культури та історії. Традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерплячи очікують на подарунки, заздалегіть описавши їх у  листах до Миколая.

Ось такі чудові листівки-листи до Миколая створювали під  атмосферну святкову музику та сміх в Бердичівській МБД:

А під час чергової репетиції інклюзивного театру при Херсонській ОУНБ ім. Олеся Гончара «Звичайна роль – особливий актор» талановиті актори інклюзивної трупи отримали подарунки на честь свята – улюблені солодощі.

18-й рік поспіль в Дитячій центральній бібліотеці м. Краматорськ (Донецька обл.) триває добра традиція — передача Вифлеємського вогню Миру представниками Національної скаутської організації ПЛАСТ краматорській громаді.

Поширення  Вифлеємського вогню миру – міжнародна щорічна акція до святкувань Різдва Христового, ідея якої полягає у поширенні символічного вогню, запаленого в базиліці Різдва Христового у Вифлеємі на місці народження Ісуса Христа, по країнах Європи та Америки, а разом із Вогнем – поширення миру і злагоди в передріздвяний час. Вона розпочалася 1986 року з ініціативи ORF (Австрійского радіо). З Вифлеєму вогонь спочатку летить до Австрії, а вже звідти українські пластуни привозять його в Україну.

Протягом грудня заходи в бібліотеках не затихають, серед них : розважальні програми, конкурси, тематичні майстер-класи, дитячі свята  тощо.

Так, розпочала цикл різдвяно-новорічних майстер-класів бібліомайстерня  ЦБ м.Бердянськ , які допомагають створити янголів, ляльку-мотанку, магніт в формі символа майбутнього року бичка, інтер’єрні прикраси.

Учасниці жіночого клубу «Оранта» Білолуцької селищної бібліотеки  ще 10 грудня виготовили з фетру, в якості сувеніру до Нового року, символ 2021 року своїми руками. Вийшов вельми забавний, добрий, привітний бичок.

 Донецька обласна бібліотека для дітей оголосила онлайн конкурс новорічних талантів і запрошує долучитися до нього всіх бажаючих. Для участі в конкурсі треба вивчити вірш про зиму, зняти виступ і надіслати в повідомлення на сторінці Донецької обласної бібліотеки в Фейсбуці. Підведення підсумків відбудеться 29 грудня. Переможцем стане той, хто отримає більше всіх вподобаєк. Виступ  учасниці конкурсу  тут.

Запросили до участі у міському конкурсі дитячої творчості на кращу новорічно-різдвяну листівку та малюнок “Нова радість стала” в  Білоцерківській міській  ЦБС ім. П.Красножона (Київська обл.). Після оголошення переможців ці роботи будуть відправлені захисникам України в зону ООС волонтерами міста.

Важко не погодитись з твердженням колективу Львівської ОБЮ ім. Романа Іваничука, що ідеальним подарунком рідним і близьким  є книга, яка дарує не лише приємні враження, а й знання, інформацію, естетичну насолоду. Отож, #Бібліотека_Іваничука 🗝 започаткувала флешмоб #Книга_на_свята    Умови тут. Долучайтесь!

Зрозуміло, що напередодні і під час свят домашні вечори без книжок не стануть теплішими.  Наприклад,  Закрпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка  сформувала добірку різдвяних книжок, які неодмінно допоможуть налаштуватися на святковий лад й відчути атмосферу затишку й тепла:

  

Червоноградська МБД (Львівська обл.) підготувала добірки різдвяних книг, які допоможуть поринути у чарівну Вифлеємську ніч:

  

Беївська сільська бібліотека- філія  (Сумська обл.)  для юних користувачів організувала книжкову виставку–подарунок «Розкажу Миколаю, про що я читаю». Нові цікаві яскраві книги виставки  дарують юним читачам захоплюючі подорожі, незвичайні враження та неабияке задоволення від читання. Додатково, обираючи книгу для читання, діти  можуть обрати собі подарунок з виставки на День Святого Миколая.

Нереально в одному пості висвітлити  різномаїттяі пропозицій від публічних бібліотек.  Тому, пригадуючи вислів М. Пришвіна: “Приємно бачити як від щастя посміхається людина. Вдвічі приємно, коли причиною посмішки є ти”, я б додала:  “Вдвічі приємно, коли причиною посмішки є БІБЛІОТЕКА”!

Фото заставки – від Львівської ОБЮ ім. Романа Іваничука

КОМЕНТАРІ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)