Шановні колеги!
Запрошуємо на вебінар з Селін Аллен, координаторкою планів дій у надзвичайних ситуаціях у Національній бібліотеці Франції, який відбудеться 17 січня 2024 р. з 10:00 до 13:30 на платформі ZOOM. Вебінар транслюватиметься на сторінці Української бібліотечної асоціації у Фейсбук.
Організатори:
- Національна бібліотека Франції
- Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
- ВГО Українська бібліотечна асоціація
Вебінар проводитися за партнерської підтримки ALIPH Foundation.
Синхронний переклад з французької Вікторії Томенчук.
Модерує Олег Сербін, в.о. генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Спадщина страждає насамперед від плину часу, але часто також від спричинених природою або людиною стихійних лих ‒ місцеві або великі повені, пожежі, а також землетруси, урагани чи промислові вибухи можуть пошкодити або знищити спадщину, яку оберігали протягом кількох поколінь. Ці ризики загострюються у воєнний час, коли спадщина може стати безпосередньою ціллю нападу.
Наразі небагато установ розробили план захисту своїх колекцій на випадок катастрофи, незважаючи на те, що це ‒ одне з головних завдань тих, хто відповідає за колекції. План аварійного відновлення передбачає ознайомлення усього персоналу установи з різними ризиками, заходи щодо запобігання таким катастрофам та підготовку до них, щоб мінімізувати шкоду колекціям. У разі стихійного лиха бібліотеки стикаються з труднощами, пов’язаними з уразливістю їхніх колекцій, а також з великими обсягами, якими необхідно управляти в умовах погіршення стану фондів.
Як діяти у випадку катастрофи, якщо не було складено жодного плану? На вебінарі будуть представлені різні методи та інструменти, випробувані у Національній бібліотеці Франції для забезпечення відстежування колекцій та стабілізації стану пошкоджених об’єктів в умовах обмежених ресурсів. Ця перша сесія з серії вебінарів буде присвячена подоланню наслідків пошкоджень, спричинених водою.
Для участі у вебінарі просимо до 15 січня 2024 р. зареєструватися за
Кількість учасників обмежена до 90 осіб, тому перевага надається дійсним членам ВГО Українська бібліотечна асоціація у 2024 році.