За півтора місяця ми потроху звикли до неординарних умов життя.
Однак ми, наші користувачі, мешканці наших громад отримали додаткові проблеми – дистанційно ми продовжуємо сидіти на роботі та вести малорухливий (а в умовах карантину – радикально малорухливий) спосіб життя та небезпечну близькість їжі в домашній обстановці.
У цьому сенсі не можна не згадати «Цілі сталого розвитку: Україна», а саме Ціль 3. Гарне здоров’я, що передбачає поширення знань і практик щодо здорового способу життя та відповідальної самозбережувальної поведінки, насамперед серед дітей і молоді.
Що може запропонувати бібліотека у цьому напрямку? Наприклад, це може бути:
інформування щодо наслідків гіподинамії та надмірної ваги;
висвітлення якісних ресурсів, що допомагають розім’яти м’язи, доставити порцію кисню до всіх клітин тіла (щоденна руханка). Навряд чи залишать байдужими наступні руханки:
Ранкова руханка Вгору – вниз (прості та корисні вправи для дітей під приємну та легку для запам’ятовування анімовану пісеньку),
Ведмідь Чарлі Агаду (запальний танець ведмедика допоможе провести надзвичайно продуктивну руханку та подарує дітям позитивні емоції. Також, Чарлі сприяє перевірці знань з англійської мови). Переконайтесь:
Розминка Привіт (за сюжетом цього мультфільму-руханки, школярі з різних країн світу вітають одне одного і виконують прості, але досить корисні вправи. Руханку можна поєднати з вивченням англійської мови, географії чи історії) ,
Комплекс вправ від тренерки КУ “Центр культури та дозвілля, сім’ї, молоді, спорту та туризму Широківської громади” (Запорізька обл.) Анни Белогурової допомагають разом стати стрункими !
популяризація медіа ресурсів для танцювальних занять, адже танці підвищують витривалість та допомагають зміцнити кістки та м‘язи, зменшують ризики появи серцево-судинних хвороб, покращують рівновагу та координацію, знижують ризики появи деменції, впливають на рівень стресу та здатні покращувати настрій . Так, бібліотека-філія 6 Херсонської ЦБСвпевнена, що танець — це маленьке життя, як і кожна прочитана книга…
Танець — це маленьке життя, як і кожна прочитана книга…#БібліотекаВтанці #DancePartyАнгелина Ветрова (Angelina Vetrova) Елена Парнак (Elena Parnak) Лариса Мороз (Larisa Moroz) Людмила Фоміна
Опубліковано Херсонська ЦБС Бібліотека-філія 6 Вівторок, 28 квітня 2020 р.
онлайн консультації сімейних лікарів, реабілітологів, дієтологів і т.п.;
віртуальні виставки (наприклад на сайті Національної наукової медичної бібліотеки України);
мережеві акції, челенджі, видеоролики, вікторини, що спонукатимуть до оздоровчо-профілактичних дій і вчинків. Погодьтеся, не можуть не схиляти до дій:
перегляд чергового гумористичного відеоролика від неперевершеної Василини Петрівни (ЦМБ ім. Лесі Українки, м. Львів)
Зізнавайтесь, ви теж грішите різноманітними солодощами, коли читаєте?🍰Бо саме так наша героїня набрала кілька зайвих кг під час карантину, але оскільки вона жінка вольова – то активно взялась виправляти ситуацію! Адже до літа залишилось менше місяця 🙂Якщо вам подобаються наші відео, підтримуйте їх вподобаннями, а також пишіть ваші ідеї у коментарях, можливо ми їх використаємо під час наступних зйомок 😊👍Управління КультуриПублічні Бібліотеки Львова
Опубліковано Бібліотека На Мулярській Понеділок, 27 квітня 2020 р.
участь в онлайн-вікторині «Молодь обирає здоров’я!» від Миколаївської ОБЮ тощо.
Щоденна рухова активність – це запорука не лише фізичного, але й психологічного здоров’я:
знижує дратівливість і тривожність;
додає впевненості в собі;
сприяє соціальній інтеграції у суспільстві.
Не залишаємось байдужими до «обкрадання» тілесної рухливості! Здоров’я всім!