Вітаємо! Пишаємося!

Конкурси на міні-гранти є важливою складовою фінансування публічних бібліотек України. Адже саме вони надають  додаткові можливості реалізовувати соціальні проєкти і програми, а також забезпечують стабільність і розвиток бібліотек.

 Подібні міні-гранти майже не фінансуються національними бібліотечними асоціаціями. Винятком з правил є:

  IRRT Mission Enhancement Grant (American Library Association), яка у 2025 році ala.org+1ala.org+1ala.org+4statelibrary.ncdcr.gov+4stls.libguides.com+4   фінансує міні-гранти, спрямовані на підтримку  міжнародних ініціатив, які передбачають :

  • подорожі для реалізації міжнародних проєктів;
  • співпрацю між “бібліотеками-сестрами”;
  • створення навчальних або рекламних матеріалів для міжнародних проєктів.

Сума: до $1,000.

  Грант ESS De Gruyter European Librarianship Study Grant

Цей грант адмініструється Американською бібліотечною асоціацією і спрямований на підтримку досліджень, пов’язаних з європейськими бібліотечними ресурсами. Грант у розмірі 2 500 євро покриває витрати на поїздки та проживання в Європі протягом до 30 днів. Претенденти повинні бути членами ACRL та працювати в академічних або дослідницьких бібліотеках.

  Bibliothek & Information Deutschland (BID) – Федеральний союз німецьких бібліотечних асоціацій є організацією, що об’єднує всі інституційні та особисті асоціації німецьких бібліотечних діячів.

BID через свою комісію BI-International надає фінансову підтримку бібліотечним фахівцям для участі в міжнародних конференціях, професійних візитах та навчальних поїздках. Ці гранти спрямовані на сприяння міжнародному обміну та професійному розвитку

Програма мікрогрантів від Libraries Connected (об’єднує публічні бібліотеки Англії, Уельсу, Північної Ірландії та залежних територій Корони).

у 2024 році запустила програму мікрогрантів для публічних бібліотек, фінансовану Arts Council England. Програма підтримує інноваційні проєкти в публічних, шкільних та тюремних бібліотеках.

  І тим приємніше, що до цього переліку можна віднести і Громадську організацію «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», яка  у партнерстві з обласною організацією профспілки працівників культури успішно провела черговий щорічний Конкурс міні-грантів бібліотечних ініціатив.

Конкурс став платформою для втілення сучасних ідей у бібліотечній сфері, спрямованих на зміцнення ролі бібліотек у громадах.

Підсумки:

13 заявок — 5 переможців — десятки нових ідей для громад!

Географія конкурсу:

Вараська, Зарічненська, Корецька, Клеванська, Сарненська, Рівненська громади.

Тематика конкурсу відповідала сучасним викликам і мала два ключові напрями:

– «Бібліотека у пікселі» — простір підтримки, співдії громади і ветеранів;

– «Читання у тренді» — оригінальні активності для розвитку читацької культури у громадах, привернення уваги до книги, читання, бібліотеки.

Переможці конкурсу

Комісія визначила п’ять найкращих ініціатив, які отримають фінансову підтримку для реалізації:

  «Ми є!»

Автор: Ірина Ворон, Рівненська обласна бібліотека для дітей. Проєкт покликаний підтримати дружин військових через залучення до психологічних тренінгів, занять з емоційної стійкості, безконфліктного спілкування та спільного читання. Дітей залучатимуть до казко-, арт- і тедітерапії.

  «Читай і Говори»

Автор: Мирослава Антонюк, Рівненська ОУНБ.

Мета проєкту — наблизити літературу до молоді через інтеграцію книжкового контенту у TikTok та інші популярні платформи. Читання — це модно, цікаво й по-сучасному!

  «Що читають ті, хто тримає небо»

Автор: Галина Бойко, Рівненська ОУНБ.

Цей проєкт — яскравий приклад синергії культури й патріотизму. Планується створити серію постерів із портретами рівненських літераторів-військовослужбовців, які рекомендують до прочитання українські книги, діляться улюбленими цитатами та власними творами.

  «Балкон читання: простір для книги, кави, розмов»

Автор: Оксана Краснюк, Зарічненська ТГ. Проєкт передбачає облаштування комфортної локації для дозвілля з книгою. Тут відбуватимуться поетичні сніданки, обговорення книг, буккросинг, камерні зустрічі — усе, щоб зробити читання частиною щоденного життя громади.

  «Перезавантаж себе в бібліотеці»

Автор: Тетяна Соботюк, Корецька ТГ. Ініціатива передбачає створення Простору ветеранської підтримки — місця зустрічей, діалогу, творчості та навчання для військових, їхніх родин і мешканців громади. Варто наголосити, що проєкт отримав підтримку з боку обласної організації профспілки працівників культури, оскільки його авторка є активною членкинею регіонального профспілкового осередку. Це ще раз підкреслює значення партнерства професійної спільноти у реалізації соціально важливих ініціатив.

Соціальний вплив і значення

Сподіваємось, що реалізовані ініціативи не лише урізноманітнять діяльність бібліотек, а й сприятимуть:

– соціальній адаптації ветеранів війни та їхніх родин,

– зміцненню громади через культурні зв’язки,

– популяризації читання як ресурсу психологічної підтримки,

– утвердженню бібліотеки як безпечного, відкритого та сучасного простору.

Джерело інформації тут  .

Вітаємо переможців! Пишаємось Рівненським обласним відділенням УБА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)