Окремі питання адміністративно-територіального устрою України

   26 жовтня, у газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон № 3285-IX «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування (26 січня 2024 року), крім пункту 7 розділу III (щодо доручення Кабінету Міністрів), який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Законом визначено порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування та перейменування, зміни категорій населених пунктів, вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою України.

Ключові новели Закону для бібліотечних фахівців:

Міста, селища, села за містобудівними та соціально-економічними характеристиками є категоріями населених пунктів.

Місто є населеним пунктом з переважно компактною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч.

Селище є населеним пунктом з переважно садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 5 тисяч.

Село є населеним пунктом із садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить менше 5 тисяч.

Поселення є компактним місцем проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення та не віднесено до категорії населеного пункту.

УВАГА ! Міста республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного, районного значення, а також селища міського типу відносяться до категорії міст.

Міста є міськими, а селища та селасільськими населеними пунктами.

Район у місті може бути утворений (ліквідований) за рішенням міської ради з метою оптимізації управління, належного здійснення органами місцевого самоврядування повноважень та надання відповідних послуг.

Під час утворення (ліквідації) населених пунктів, встановлення (зміни) їхніх меж, віднесення населених пунктів до іншої категорії забезпечується інфраструктурна та фінансова спроможність місцевого самоврядування здійснювати визначені законом повноваження на відповідній території.

Законом закріплено роль громадського обговорення при прийнятті окремих рішень з питань адміністративно-територіального устрою.  Так, громадське обговорення проводиться у разі:

1) утворення населених пунктів;

2) утворення (ліквідації) районів у місті;

3) віднесення селищ, сіл до категорії міст;

4) віднесення сіл до категорії селищ;

5) віднесення міст до категорії селищ, сіл;

6) віднесення селищ до категорії сіл;

7) найменування (перейменування) населених пунктів;

8) найменування (перейменування) районів у місті;

9) включення поселень до складу міст, селищ, сіл.

Наостанок. Враховуючи, що Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, а це – 26 січня 2024 року в нових формах статзвітності ( № 6-НК (річна), № 6-НК (зведена) (річна); № 80-а-рвк (річна), № 80-а-рвк (зведена) (річна)) у розділі І «Загальна інформація про публічну бібліотеку» вказуємо інформацію про вид бібліотеки за  2023 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)