Зазвичай наприкінці кожного року ми висвітлювали творчі доробки наших колег, які допомагали створювати доброзичливу атмосферу наближення новорічно-різдвяних свят.
І цього року, вже як постфактум, не можемо не висвітлити ті події, що дозволили будь-кому зануритися в казкову атмосферу свят та наповнитись яскравими емоціями, позитивними враженнями.
Так, вже в грудні з’явилось безліч фотозон та інсталяцій, де можна було сфотографуватися:
Протягом грудням бібліотечні фахівці ініціювали низку майстер-класів для того, аби користувачі, а особливо діти, відчували наближення новорічної казки:
майстер-клас по виготовленню Кози від Наталі Бернаги та Центральної дитячої бібліотеки м. Мелітополь:
Як вирізати з паперу тигреня – символ прийдешного року запропонували в КЗ БМР Білоцерківська ЦБС ім.П.Красножона :
грудень видався напруженим для “Новорічної майстерні” в Бібліотеці 10 для дітей міста Бердянська , майстерні «Handmade» при відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А.Лавреньов та багатьох ін.
Важко заперечити твердження Старобільської публічної бібліотеки (Луганська обл.): «…чекати новорічних чудес найкраще за книгою». Неординарні виставки, перегляди, добірки літератури були здатні задовольнити різноманітні смаки та зробити читання більш казковим:
Книжкова виставка «Феєрія новорічно-різдвяних свят» МСБМ (м. Київ) надала можливість дізнатися, як прикрасити свою оселю, які страви краще приготувати на святковий стіл та як власноруч виготовити новорічні іграшки.
Книжкові різдвяні та новорічні он-лайн виставки у Олешківських бібліотеках «Новорічний серпантин», «Дивосвіт різдвяних свят», «Різдво – колядка і Щедрий вечір», «Різдвяна казка збирає друзів», «Колядуй! Щедруй! Посівай!» проілюстрували, як святкували новорічно-різдвяні свята українці.
У Полтавській ОУНБі ім. І. Котляревського відкрили книжково-ілюстративну виставку «Новорічна мандрівка навколо світу». Її підготували працівники Центру європейської інформації відділу обслуговування користувачів. Тож, бодай побіжно ознайомившись із публікаціями, представленими в книгах і періодичних виданнях, можна здійснити захопливу новорічну подорож багатьма країнами
Святкову добірку книжок, які ідеально пасують до зимових вечорів запропонували фахівці Запорізької ОБЮ:
Публічна бібліотека імені Євгена Чикаленка (Куяльницька громада, Одеська обл.) не лише причепурилася до Нового року, даруючи своїм користувачам святковий позитивно-оптимістичний настрій вже з перших кроків від вхідних дверей, а й запропонувала велику святкову виставку-інсталяцію «Новорічна смакота».
Поціновувачів читання та книги зустрічає книжковий містер Сніговик та запрошує до виставки, де знайомить з незвичайними новорічними рецептами. Один з них – «Салат «Фентезі», розділ, де зібрались книжки найвідоміших світових майстрів жанру фентезі і фантастики: роман-сага «Дюна» Френка Герберта, безсмертні романи Джона Толкіна, романи «Сузір’я дів» Дари Корній, «Сни з колодязя» Алли Рогашко та інші.
Другий, не менш цікавий, рецепт – «Детективне асорті «без шуму і пилу» з найзаплутанішими детективами, карколомними пригодами та справжніми новорічними детективами від майстрів детективного жанру.
А третій рецепт – «Десерт «Жіночий каприз» – дуже до вподоби найпрекраснішій половині наших читачів, бо саме на них чекають на поличці історії про ніжне і палке кохання, радість і смуток, розчарування і надію, але усі вони – зі щасливим кінцем.
У Іваницькій бібліотеці відкрили виставку раритетних новорічних іграшок: «Новорічні іграшки із старої валізки» . Це проєкт бібліотекарки закладу Тамари Вірко, яка давно виношувала ідею відкрити виставку. Адже у її власній колекції назбиралося чимало іграшок, які багато років пані Тамара трепетно берегла. Тож чому не виставити їх на загал? Ялинкові прикраси у книгозбірню принесли й читачі. Вони виготовлені у різні періоди минулого століття і мають свою надзвичайно цікаву історію.
Є на виставці і найстаріші іграшки, які прикріплюються на ялинку прищепками. За цими іграшками також можна прослідкувати зміну епох та ідеологій, а також відчути дух минулого століття.
Бібліотека На Петлюри (Львівська обл.) підготувала новорічно-різдвяну виставку декоративно-ужиткового мистецтва “Солом’яне Різдво”. Виставка презентує традиційні для українського народу різдвяні вироби з соломи,сіна різдвяні атрибути: дідухи,павуки, зірки, ангелики.
Змістовно провести вільний час, використовуючи настільні ігри, головоломки, пазли, запропонували в Рівненській ОУНБ:
Феєричними виявилися цьогоріч новорічні свята в Олександрійській МЦБС Працівники дитячої бібліотеки влаштували справжню казку з новорічними пригодами та веселими іграми. Яскраві казкові герої розважали малечу близько двох тижнів. Новорічне свято відвідало біля півсотні дітей. Неймовірні емоції переповнювали присутніх.
Атмосферу свята створювали багато чинників: прикрашена зала, весела музика, яскраві образи дійових осіб, тематичні ігри та відмінна акторська гра. Неодмінною частиною кожного заходу було вручення дітям подарунків від Діда Мороза.
Новорічні свята в дитячій бібліотеці – це найкрутіший святковий настрій! Дід Мороз зі Снігуронькою, веселий Олаф, красуня Фея Часу та сувора Малефісента, запальні танці, веселощі, дива, подарунки – все це в Сєверодонецькій МБ для дітей:
Сьогоднішня добірка – маленька краплина з моря того креативу, що реалізувала бібліотечна спільнота напередодні і під час новорічно-різдвяних свят.
З чим же ми ввійдемо у Новий 2022 рік? Думаю, що краще за Alex Morritt не скажеш:
“Новий рік – новий розділ, нова версія чи все та сама стара історія? Зрештою, її пишемо. Тому й обирати нам”
Фото заставки – фотозона Чорнобаївської сільської ради