Карантин 2020 — чим зайнятися: публічні бібліотеки пропонують (вип.3)

Ми продовжуємо висвітлювати онлайн-активність наших колег в умовах карантину.
Сьогоднішня добірка присвячена процесу, що стимулює розумову діяльність, покращує пам’ять, підвищує творчий потенціал, надихає на створення нових проектів, ідей, зменшується стрес, розвиває розуміння чужих точок зору і т.п. , а саме – ЧИТАННЮ.
Для того, щоб книга, процес читання були постійно присутніми у віртуальному просторі, стали наративом, бібліотеки заповнили відповідним контентом бібліотечні сайти, блоги, сторінки в соцмеражах, які вражають змістовністю, розмаїттям, майстерністю, оригінальністю і т.п.
За останні тижні нашу увагу привернули бібліотечні

РЕКОМЕНДАЦІЇ:
Велииииикий список усіх можливих доступних онлайн-ресурсів світу із пошуку інформації, книг, різноманітних матеріалів для навчання, дослідження чи просто гортання з цікавості представила Бібліотека Українського католицького університету  , який можна не лише переглянути, але й використати в практичній діяльності . Пропозиції тут

Івано-Франківський центр «Вікно в Америку» обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка пропонує скористатись віддаленим доступом до англомовної електронної бібліотеки eLibraryUSA (за сприяння Державного департаменту США). Ознайомитись з умовами отримання доступу можна тут .

Фахівці Книжкової палати України імені Івана Федорова запропонували перелік найкращих книг, які рекомендують до прочитання українським родинам: 100 кращих книг для дбайливих батьків та розумних дітей100 кращих книг українських авторів  , 100 книг світової літератури .   Є з чого обрати та провести час із користю для душі і розуму!

Андрій Алієв, зав. відділу соціокультурної діяльності молоді в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва, анонсує на радіо книги з фонду бібліотеки.  Слухачам вже запропоновані “Будинок двірників” Юрія Нікітінського, “Повітряний ведмедик” Г. Почепцова, “Вітер з-під сонця”  Оксани Лущевської, “Темний бік будинку” Марини Макущенко та ін. Прослухайте самі, запропонуйте своїм користувачам, адже рекомендації цікавих книг можуть розширити кімнату до меж Всесвіту, і навіть далі, а пану Андрію це дуже добре вдається!

Не обійшли увагою рекомендації бібліотечних фахівців на телебаченні. Дізнатись, які  книги для читання під час карантину порекомендувала чарівна Євгенія Напуди, зав. відділом проєктної і соціокультурної діяльності ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка  можна тут:

Також,  ознайомитись з тим, як  «Одягнути свій розум стильно» ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка  пропонує в Instagram .

Важко сперечатись з тим, що бібліотекар є першою ланкою у ланцюгу літературних уподобань читача. Дізнатись про сучасні уподобання самого бібліотекаря можна:

Щиро, відверто, захопливо діляться своїми думками про улюблених авторів та книги ті, кого кожний більше звик бачити на екранах та сторінках в Інеті. Думаємо, що не лише одеситів зацікавить бібліотечний проєкт “Що читають відомі та успішні люди Одеси” від Одеської ОБЮ.

Реалізація проєкту «Відкритий діалог» дозволила користувачам ознайомлюватись на блозі  та у соцмережах, з певними статтями з журналів, що передплачує бібліотека-філія №12 (Вінницька МЦБ).  Рекомендуйте і своїм користувачам!

 ЧИТАННЯ 
Набули не аби якої популярності серед дітей онлайн зустрічі з  чарівною казкаркою Надією та казкова терапія від пані Пролісок  в ЦРБ ім. П. Тичини Дніпровської ЦБС (м. Київ). Під час читання батьки також отримали додатковий бонус –  поки діти прикуті до моніторів батькам гарантована година спокою для вирішення поточних завдань.

Артистично-кумедні оповідки про розумну і допитливу собачку Соню від Медіатеки «Мультиплекс» (біліотека-філіал № 19 МЦБС для дітей, м. Львів) зачаровують і малечу, і дорослих  !

Не можу обійти увагою онлайн читання Інспектора Котика – великого друга київських публічних бібліотек .
Остання зустріч (казка 7) присвячена казці, написаній для дітей зі всього світу, які зазнали впливу COVID-19.

Інспектор Котик – інспектор Управління патрульної поліції у місті Києві, старший лейтенант поліції, Багаліка.

ЗАОХОЧЕННЯ 

Віртуальні виставки, історичні кейси
Відгадати книгу по Emoji пропонують в Бібліотеці на Ніщинського (Львівська МЦБС). Тож, розбурхати емоції, потренувати пам’ять зайвим не буде. Долучайте до квесту  “4 літери” прихильників!

   

Онлайн-кросворди від Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова – дуже цікаве інтерактивне рішення. Знайти тут:   https://learningapps.org/6157578 .

Оголосив конкурс на час карантину «Конкурс на кращий відгук!» відділ абонементу «Бібліотека на Шевченко» (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.).  Залучаємо користувачів, адже їх відгуки – додатковий ресурс якісного формування бібліотечних фондів!

Долучитись до ігор та анімованих онлайн тестів, зокрема, про сучасних письменників, можливо на  сторінці у Фейсбук Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва.

Розповісти користувачам про свої домашні бібліотеки запропонувала WIKI бібліотека   (м. Львів) . І перше питання присвячено книгам, які нікому не видаються. Із зізнаннями можна ознайомитись тут

 

ЗГУРТОВАНІСТЬ 
Живучи серед книжок і спілкуючись з творчими людьми, серед яких багато поетів, хочеш-не хочеш, сам починаєш писати вірші. Проєкт «Бібліотекарі-поети» від Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука присвячено бібліотекарям, які у вільні хвилини, коли приходить натхнення, римують свої думки у віршовані рядки. Вони живуть у різних куточках України, але об’єднує їх безмежна любов до своєї професії і до поетичного слова. Судіть самі… та приєднуйтесь!

Користувачі читають вірші. Цей флешмоб — далеко не перший в Херсонській ЦБС, але під час карантину особливо актуальний. Транслюють його одночасно на Ютуб-каналі, а також в Інстаграм і Твітері бібліотеки.

За останні три місяці 72% українців прочитали щонайменше одну книжку. Про це свідчать дані опитування, проведеного дослідницькою агенцією Info Sapiens.
Компанія порівнювала отримані дані із показниками 2014 року — тоді тих, хто читають книжки, був лише 51%.
Вірю, що бібліотеки внесли вагомий внесок у покращення ситуації  ! Так тримати !

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Optionally add an image (JPEG only)