У Біловодській ОТГ відкрився перший бібліотечний коворкінг-центр

На сьогоднішній день коворкінг-центри вже не є прерогативою великих промислових міст, а все частіше стають ефективним та функціонально корисним простором бібліотек, як невеликих містечок так і майданчиком для згуртування мешканців ОТГ.

Коворкінг – це окремий простір у приміщенні бібліотеки з комп’ютерами та WI-FI зв’язком, як для самостійної роботи, так і для обговорення ідей та ініціатив на локальному рівні, місце для проведення тренінгів, зустрічей з діловими партнерами, реалізації соціальних і освітніх проєктів. Коворкінг поєднує комфортну творчу атмосферу з роботою, та місцем громадського простору для неформальних зустрічей: інтелектуальних ігор, кінопереглядів, виставок, літературних вечорів, спілкування. Одночасно забезпечує можливістю скористатися бібліотечними ресурсами, сприяє залученню нових користувачів та започаткуванню нових форм роботи.

Нещодавно в Біловодській районній бібліотеці (Луганська область) відкрився перший в Біловодській ОТГ коворкінг центр. Капітальний ремонт читальної зали бібліотеки та закупівля нових меблі була здійснена  завдяки участі в проєкті ПРООН «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні» у співпраці  з Біловодською селищною радою Біловодського району Луганської області, ГО «Данилівська громада» та  Біловодської ЦРБ. Загальна вартість проекту – 386,310 тис.грн, з них кошти ПРООН – 302,310 тис.грн, з місцевого бюджету  на створення коворкінг- центру  було виділено  84 тис.грн.

На переконання представників місцевої влади, коворкінг-центр у районній бібліотеці надасть можливість кожному мешканцю громади з користю проводити свій відпочинок, а також проводити зустрічі у комфортних умовах з необхідним технічним оснащенням із представниками молодіжної ради, громадських організацій, бізнесу.

На сьогоднішній день бібліотека має гарне приміщення, гідний  книжковий фонд, підключення до мережі Інтернет та кваліфікованих фахівців, які можуть ефективно використовувати сучасні технології і допомагати користувачам в задоволені їх потреб: навчати, вести заняття у гуртках, створювати комфортні умови для самоосвіти, а також  налагоджену співпрацю з громадою, волонтерами  та творчими ініціативами. Наразі тут вже проходять тематичні зустрічі та дискусії, проводяться перегляди фільмів, відбуваються засідання молодіжного клубу та майстер-класи.

Довідково:

Біловодська селищна об’єднана територіальна громада створена 29 жовтня 2017 року.

Кількість рад, що об’єдналися: 14

Площа об’єднаної територіальної громади: 1596.96 км 2

Кількість старостинських округів: 13

Чисельність населення громади: 23359

Міське населення: 7969

Сільське населення: 15390.

У Біловодській ОТГ створено Комунальна установа «ЦБС Біловодського району Луганської області , до складу якої входять – центральна районна бібліотека та 18 бібліотек-філій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Optionally add an image (JPEG only)